Chcete se vyblbnout se svým psem? Navštivte výběh v centru města s agility prvky

  • 18:40,
  • Havířov ,

Radnice nechala v oploceném výběhu pro psy v centru města instalovat agility prvky. Venčení nyní více baví pejskaře i zvířata.

Procházka na vodítku psům většinou nestačí. Ti chtějí dovádět, běhat. Proto je ve městě několik volných výběhů. Radnice nyní vyzkoušela v jednom z nich v centru města nainstalovat agility překážky. 

“Vybrána byla plocha na ulici Sv. Čecha, která byla pro výběh psů vždy určena a protože je hojně využívána, vybrali jsme právě tuto. Na tuto plochu jsme instalovali hrací prvky, je jich několik. Instalace vyšla na necelých 80 tisíc korun. Pejsci a jejich majitelé se mohou těšit například na tunel, skokové překážky,” řekla mluvčí havířovského magistrátu Michaela Adamcová.

Učení nových psích kousků baví nejen tyto děti, ale i jejich mazlíčka.

“Pro psy je to dobré. Náš pes už umí slalom, proleze rouru a přeskočí překážky,” řekl hoch.

“Nic neumí, aby se to naučil, my mu to ukážeme. Je to tady moc super. Já tady chodím co druhý den a někdy i víckrát,” dodal kamarád.

“My jsme rádi, že toto hřiště je hojně využíváno majiteli psů, ale přesto prosíme, aby si na na své psy dávali pozor, aby tady nedocházelo k úrazům a potyčkám mezi psy a také, aby po svých mazlíčcích uklízeli,” dodala mluvčí.

Ve městě se nachází deset ploch pro volný pohyb psů. Z toho čtyři jsou oplocené. Pokud se agility osvědčí, radnice zváží rozšíření prvků i v jiných částech města.
VAMOZ - servis, a.s.
Petřvald
od 20 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Ishtvan Makula
Karviná
od 100 Kč/hod.

Detail

Kateřina Adamčíková - Orlová
Orlová
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků