Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

My bychom mezi sebe černou ovci nepustili, říkají zaměstnanci domova v Havířově k ostravskému skandálu

  • Havířov,

Nadávky, urážení, křičení. To zřejmě museli snášet klienti v ostravském domově Slunečnice. Skandál nyní řeší tamní radnice. Jak je těžké odhalit, že někdo s personálu pochybil? Na to jsme se zeptali v domově Helios.

Zveřejnění praktik na jednom z oddělení ostravského Domova seniorů Slunečnice vyvolává otázky. Lze zabránit tomu, aby klienti byli ze strany pečovatelů ponižování a šikanování? Případ sledují i například v havířovském domově. Ředitel si myslí, že se jedná o selhání jednotlivců, kterému ale nelze ze sta procent dopředu zabránit.

“Tito lidé, kteří působí tyto problémy, jsou většinou dominantního typu, kdy do jisté míry ovládají kolektiv, se kterým pracují a tento kolektiv je spíše v submisivním vztahu k těmto lidem. Tím pádem dochází nechci říct k zamlčování, ale k pozdnímu sdělování a sdílení informací s nadřízenými. Proto se může tady toto stát,” řekl ředitel havířovského domova seniorů Milan Dlábek. 

Sociální pracovnice, které v domově pracují tvrdí, že by mezi sebe černou ovci nepustily.

“Na mě to působí strašně, nebudu se k tomu vyjadřovat, nejsem kompetentní ani tam nedělám, ale kdyby se to dělo tady, tak bych to řešila s tou dotyčnou, která se tak chová. Pokud by se nezlepšila, tak zajdu za svou nadřízenou a tím bychom to řešili,” řekla sociální pracovnice Soňa Štrompová.

86letý pan Josef Piško žije v domově šest let a za tu dobu se se špatným chováním personálu nesetkal.

“Já jsem spokojený jak s personálem, tak s obsluhou. Je to takové, jaké by to mělo být. Tak je člověk spokojený,” řekl klient domova Josef Piško.

Domov je přesvědčený, že je nesmírně důležitá i zpětná vazba od rodinných příslušníků, kteří rovněž mohou upozornit na případné problémy.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků