Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rakovina prostaty je jedním z nejčastějších onemocnění u mužů. Ti přesto neberou prevenci vážně

  • Havířov,

Havířovská nemocnice společně s Nadačním fondem Pavla Novotného opět uspořádala preventivní akci zaměřenou na prevenci rakoviny prostaty. Jak se ale ukázalo, muži na své zdraví příliš nedbají.

Rakovinou prostaty ročně jen v Moravskoslezském kraji onemocní zhruba 800 mužů. Přitom v dnešní době se úspěšnost včasné léčby pohybuje okolo 95%. Problém je ten, že lidé nechodí na preventivní prohlídky. Havířovská nemocnice dělá osvětu každým rokem. 

"Letos jsme rozeslali letáky do ordinací praktických lékařů, nechali jsme tuto informaci vyvěsit na stránkách nemocnice, bohužel z mého pohledu odezva té akce není až tak masová, protože do této chvíle jsme ošetřili 12 klientů přesto, že jsme dnes vyčlenili veškerou kapacitu našich ambulancí, aby se mohly těmto pacientům věnovat,” řekl primář urologického oddělení Josef Kopecký. 

I během roku většinou přicházejí do ordinace pacienti, když už mají nějaký problém. 

Jedním ze zodpovědných mužů, který chodí na preventivní prohlídky byl pan Ferdinand Přeček.

"Chci být zdravý. Byl jsem tady před rokem, teď a jestli dožiji, tak přijdu i příští rok. Není to bolestivé, není to choulostivé a doporučím to každému, protože tu se najde i to, co člověk neví. Například já mám kámen v ledvině a na to jsem přišel až dneska,” řekl pacient Ferdinand Přeček.

Preventivní urologický den se uskutečnil opět za spolupráce nadace Pavla Novotného.

"Dochází k velkému nárůstu onkologických onemocnění. Ročně si tuto diagnozu vyslechne více než sto tisíc lidí, proto se snažíme, aby každý myslel na své zdraví a k tomu lékaři si jednou za rok přišel,” řekla za Nadační fond Pavla Novotného Simona Honsová.

Proč karcinomem prostaty onemocní stále více mužů, se neví. Nedá se ani přesně doporučit opatření. Nemoc může pomoci odhalit i pouhý krevní test, který může pacientům udělat praktický lékař.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků