Silní muži, kteří hrají ragby, učí sportovat děti z mateřinek

  • 16:12,
  • Havířov ,

Děti v mateřských školách nemají moc prostoru, aby mohly rozvíjet své pohybové dovednosti. Ragbyový klub proto pro ně pořádá pravidelné hodiny v hale Slavii. O cvičení je velký zájem.

Ragbyový klub se nevěnuje jen tomuto sportu, ale už mnoho let vede pohybovou výchovu pro děti z mateřských škol a to na hale Slavii.

“Děláme tělocvik pro mateřské školy a pohybovou výchovu už dobrých deset let, protože děti nemají žádnou jinou příležitost dostat se do tak velkého prostoru, kde by si zaskotačily. Druhý důvod je ten, že jsme přesvědčeni, že pokud děti začnou pravidelně sportovat už v tomto věku, tak si vytváří vztah ke sportu,” řekl sekretář RC Havířov Karel Gaman.

Třetím důvodem je i to, že se dětem věnují muži, kteří právě ve školství stále chybí.

“Začínáme tak, že si uděláme rozcvičku, potom máme různé aktivity s míči, aby si děti zlepšily jemnou motoriku. Potom máme různé soutěže,” dodal sportovní ředitel RC Havířov Patrik Kovácz.

Cvičení pro mateřské školy klub pořádá dvakrát v týdnu. Zájem je obrovský a o hodiny prý je doslova boj. 

“Určitě bychom tuto aktivitu brali častěji. Chodíme dvakrát měsíčně a tím, že máme chlapeckou třídu, tak je to pro ně skvělé. Máme ve třídě jen pět děvčat. Dětem se to moc líbí. Je to pro ně přirozený pohyb, těší se, když tady jdeme,” dodala učitelka MŠ Švabinského Jana Feherová.

Výuka by rovněž nemohla probíhat bez finanční podpory. Partnery pro klub jsou město, nadační fond Teplo na dlani a společnost Residomo.
Ignis Forst s.r.o. - Karviná
Karviná
od 10 065 do 11 100 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - doly OKD
Karviná
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škkola a Mateřská škola U lesa, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 21 370 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků