Policejní manévry v Havířově-Šumbarku. V Pežgovském lese hledali pohřešovaného muže

AKTUALIZOVÁNO: V Havířově-Šumbarku na hranici se Šenovem a Petřvaldem, v Pežgovském lese a okolí, probíhalo v úterý pátrání po pohřešovaném muži. Do akce měl být před čtvrtou hodinou odpolední nasazen i vrtulník s termovizí. V terénu byly zhruba dvě desítky policistů, kteří pročesávali lesní porost.

Policisté byli vybaveni GPS lokátory, podle kterých měl velitel ve štábním vozidle přehled o prohledaných úsecích a místech, která dosud rojnice neprošly. 

Díky rychlému a profesionálně koordinovanému postupu měla akce dobrý konec. 

Právě ve chvíli, kdy měl být do akce nasazen vrtulník s termokamerou, aby létal nad rozlehlým územím, byl muž uprostřed lesa nalezen. Z rukou policistů si ho převzali zdravotníci záchranné služby ošetření a převozu do nemocnice. 

"V poledních hodinách policie obdržela oznámení o podezření, že v lese v Havířově-Šumbarku se nachází muž, který je dezorientovaný a v ohrožení života. Proto několik desítek policistů a strážníků tento les prohledávalo. Pátrací akce se účastnil i policejní vrtulník s termovizí. 43letého muže jsme nakonec našli a předali zdravotníkům," řekl TV Polar zástupce vedoucího územního odboru Policie ČR Karviná Pavel Tvrdý. 
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků