Policejní manévry v Havířově-Šumbarku. V Pežgovském lese hledali pohřešovaného muže

  • 15:48,
  • Havířov,

AKTUALIZOVÁNO: V Havířově-Šumbarku na hranici se Šenovem a Petřvaldem, v Pežgovském lese a okolí, probíhalo v úterý pátrání po pohřešovaném muži. Do akce měl být před čtvrtou hodinou odpolední nasazen i vrtulník s termovizí. V terénu byly zhruba dvě desítky policistů, kteří pročesávali lesní porost.

Policisté byli vybaveni GPS lokátory, podle kterých měl velitel ve štábním vozidle přehled o prohledaných úsecích a místech, která dosud rojnice neprošly. 

Díky rychlému a profesionálně koordinovanému postupu měla akce dobrý konec. 

Právě ve chvíli, kdy měl být do akce nasazen vrtulník s termokamerou, aby létal nad rozlehlým územím, byl muž uprostřed lesa nalezen. Z rukou policistů si ho převzali zdravotníci záchranné služby ošetření a převozu do nemocnice. 

"V poledních hodinách policie obdržela oznámení o podezření, že v lese v Havířově-Šumbarku se nachází muž, který je dezorientovaný a v ohrožení života. Proto několik desítek policistů a strážníků tento les prohledávalo. Pátrací akce se účastnil i policejní vrtulník s termovizí. 43letého muže jsme nakonec našli a předali zdravotníkům," řekl TV Polar zástupce vedoucího územního odboru Policie ČR Karviná Pavel Tvrdý. 
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 11.12. 11:54
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 11.12. 11:54
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků