Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní manévry v Havířově-Šumbarku. V Pežgovském lese hledali pohřešovaného muže

  • Havířov,

AKTUALIZOVÁNO: V Havířově-Šumbarku na hranici se Šenovem a Petřvaldem, v Pežgovském lese a okolí, probíhalo v úterý pátrání po pohřešovaném muži. Do akce měl být před čtvrtou hodinou odpolední nasazen i vrtulník s termovizí. V terénu byly zhruba dvě desítky policistů, kteří pročesávali lesní porost.

Policisté byli vybaveni GPS lokátory, podle kterých měl velitel ve štábním vozidle přehled o prohledaných úsecích a místech, která dosud rojnice neprošly. 

Díky rychlému a profesionálně koordinovanému postupu měla akce dobrý konec. 

Právě ve chvíli, kdy měl být do akce nasazen vrtulník s termokamerou, aby létal nad rozlehlým územím, byl muž uprostřed lesa nalezen. Z rukou policistů si ho převzali zdravotníci záchranné služby ošetření a převozu do nemocnice. 

"V poledních hodinách policie obdržela oznámení o podezření, že v lese v Havířově-Šumbarku se nachází muž, který je dezorientovaný a v ohrožení života. Proto několik desítek policistů a strážníků tento les prohledávalo. Pátrací akce se účastnil i policejní vrtulník s termovizí. 43letého muže jsme nakonec našli a předali zdravotníkům," řekl TV Polar zástupce vedoucího územního odboru Policie ČR Karviná Pavel Tvrdý. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků