Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muže v lese za domem vystrašili divočáci. Pokud to bude zapotřebí, myslivci zasáhnou

  • Havířov,

V lese na rozhraní Havířova a Těrlicka se pohybují divočáci. Ti vystrašili muže na procházce. Podle myslivců ale zvířata záměrně na člověka neútočí. Přesto jsou připraveni zasáhnout.

Lidé, když jdou do lesa na procházku, musí počítat s tím, že mohou potkat různá zvířata. Přímý kontakt s divočáky ale rozhodně není příjemný. Právě to se stalo muži z Životic.

Les se nachází na rozhraní Havířova a Těrlicka v blízkosti rodinných domů.

"Včera, jak jsem byl na procházce se psem v lese, tak kolem nás proběhlo stádo asi deseti divočáků. Jeden byl velký, asi takových sto kilo. Potom byli čtyři menší a šest malinkých. Asi letošní. Pocit to byl hrozný, byl jsem dost nervózní, ale vzhledem k tomu, že si nás nějak nevšímali, proběhli asi 15 metrů od nás z jedné části lesu do druhé," řekl místní obyvatel Petr Kostelníček.

Myslivci doporučují, aby při střetu se zvířetem zůstali lidé klidně stát. Divočák je plaché zvíře, které se lidského pachu bojí.

"Pokud tam je pes, jde někdo ze psem a ten na divočáka začne štěkat, tak maximálně se musí toho psa krotit. On vychází jenom za žrádlem. U baráku bohužel, pokud tam lidé něco vyhazují a mají zájem je i třeba krmit, tak oni se tam naučí chodit, každé zvíře. Takovým způsobem ho nekrmit, nevyhazovat tam brambory, řepu, nebo zbytky z kuchyně," vysvětlil předseda Okresní myslivecké rady Václav Přeček.

Pokud by si lidé všimli, že se divočáci v lese zabydleli a neodešli, mají volat na městskou policii nebo rovnou myslivce. Jelikož platí celoroční regulace těchto zvířat, došlo by k jejich odlovu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků