Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé jsou asi více zodpovědní, myslí si v havířovském útulku. Po svátcích nemají žádné nalezence

  • Havířov,

Lidé začali být asi více zodpovědní. Tak si vysvětlují v havířovském útulku, že během svátků nemuseli vyjíždět k odchytu vystrašených zvířat. A prozatím v útulku nemají ani nechtěné dárky v podobě štěňat.

Období Vánoc a speciálně Silvestr nepatří mezi oblíbené dny pro pracovníky útulku. I v Havířově se připravovali na výjezdy vystrašených zvířat. Nic takového se ale tentokrát nekonalo.

"Tento rok byl celkem klidný. Nevím, jestli je to způsobeno tím, že jsou psi čipování, nebo si lidi dávají víc pozor v období Vánoc, Silvestra nebo po Silvestru. Dělobuchy psy lekají a snad si to lidé vzali k srdci a opravdu si pejsky zajistili, ale musím říct, že tento rok byl mimořádně klid,” řekla ošetřovatelka v útulku Max Šárka Štěrbová. 

I během Vánoc se ale v útulku dveře netrhly. Lidé nosili do útulku pro zvířata spoustu dárků, zapojily se školy i organizace. Velký zájem je také venčení a adopci.

"Někdo chodí pravidelně venčit pejska a tak k sobě přirostou, že nakonec si ho odvedou domů. Za to jsme moc rádi. Jednak je lepší se s tím pejskem seznámit. Dáváme i možnost, že si mohou psa na celý den odvést třeba do domácího prostředí, ale musí ho tentýž den vrátit,” řekla vedoucí útulku Max Dagmar Poláková.

Svého oblíbence má v útulku i paní Milena Vajdová.

"Je mi jich líto. Vždy mě rozčiluje, když si někdo pořídí psa zcela nezodpovědně a potom ho odloží, jako hračku. Sama si psa nemohu dovolit z časových důvodů, protože dělám na dvanáctky, ale beru to jako vzájemnou výpomoc. Já vyvenčím třeba Monu, nevím, zda jí to pomůže alespoň trochu, ale ona mi dá ještě více. Takovou pozitivní energii,” řekla paní Milena Vajdová.

V současné době je v útulku 58 psů a to především středních a větších plemen. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy