Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muži a ženy zákona si převzali ocenění v rámci vyhodnocení Policista roku 2019

  • Havířov,

V Havířovském Kulturní domě Radost se uskutečnila akce Policista roku 2019. Ocenění si převzali policisté z celého Karvinska za dobře odvedenou práci i službu v zahraničí.

Práce policistů je náročná především psychicky. Muži i ženy zákona řeší přestupky a mnohdy i závažné trestné činy. Ti nejlepší z celého Karvinska si v Havířově převzali ocenění. Jedním z nich byl i Jakub Kurek, který se už také dostal do nebezpečné situace.

"Pamatuji si z praxe asi tak dva případy, kdy jsem se cítil sám ohrožený ze strany toho pachatele, ať už nožem, nebo jinou zbraní. To byl moment, který mi utkvěl v paměti nejvíc,” řekl oceněný policista z Havířova Jakub Kurek.

Tato kriminalistka získala od policejního prezidia účastnický odznak za službu v zahraničí.

"Já jsem byla v Srbsku, kde jsme střežili Bulharsko-srbskou hranici. Na Balkánské cestě v rámci uprchlické krize, aby neprocházeli uprchlíci směrem do EU,” vysvětlila oceněná policistka rovněž z Havířova Ivana Hrbková.

Mezi oceněnými policisty roku byli i technici, nebo vyšetřovatelé. Všichni dohromady tvoří celek.

"Územní odbor Karviná je nejzatíženější odbor v rámci ČR. Takže policisté, kteří tady pracují, musí být profesionálové. Myslím, že to prokazují každodenně při výkonu své služby v ulicích. Mohu říct, že se nám v loňském roce mírně podařilo snížit nápad trestné činnosti. Bezpečnostní situace v regionu je stabilizovaná,” řekl vedoucí Územního odboru PČR Karviná Miloš Pollak. 

Na Karvinsku začal rovněž pracovat tým, který je zaměřený na kyberkriminalitu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy