Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podnikatel chce před panelovým domem v Havířově postavit rezidenční bydlení. Lidé se bouří

  • Havířov,

Obyvatelé panelového domu v Družstevnické ulici v Havířově sepisují petici. Nelíbí se jim, že stavební úřad vyhověl v jedné části řízení soukromému vlastníkovi, který chce před jejich domem přestavět rodinný dům na rezidenční bydlení.

Majitel tohoto rodinného domu v Havířově chce už několik let přestavět objekt na bytové jednotky s parkovištěm. Proti tomu ale bojují zejména družstevníci, kteří bydlí v bezprostřední blízkosti. Už podruhé sepisují petici, protože stavební úřad vyhověl podnikateli v jedné části jeho žádosti.

"Nechceme, aby nám tady auta jezdila pod okny. Byl by tu velký hluk a nešla by otevřít okna," řekla obyvatelka domu.

"Podepíšu to hned, protože s tím nesouhlasím. Máme tady plno starších nemocných lidí. A on nám neřekne nic," dodala jiná žena.

"Byty, které tady jsou do třetího patra, budou neprodejné," zmínila argument další paní.

Stavební úřad udělil vlastníkovi výjimku, která povoluje menší počet metrů mezi dvěma domy.

"Stavební úřad udělil výjimku na základě žádosti stavebníka, který doložil světelně-technický posudek, který deklaroval, že navrhovanou novostavbou bytového domu nedojde k zastínění stávajících bytových jednotek. To ale neznamená, že celý stavební proces je u konce. Účastníci celého řízení i nadále budou moci vznášet své připomínky,” řekla mluvčí havířovského magistrátu Michaela Adamcová.

Místní lidé mají také obavy z toho, že v objektu vzniknou sociální byty. 

"Jsou to nadstandardní byty. Je jich deset a dokonce jsme se museli písemně zavázat obci, že tam nebude žádné sociální bydlení, žádná ubytovna a to jsme udělali,” řek vlastník nemovitost Lukáš Klus. 

Stavební řízení může trvat ještě mnoho měsíců. Zda nakonec získá vlastník povolení, není vůbec jisté. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy