Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otestovanost na kornavirus se zvýší, nemocnice spouštějí provoz mobilních odběrových míst

  • Havířov,

Hasiči rozvezli do krajských nemocnic mobilní kontejnery a stany, kde budou lidem odebírat vzorky přímo v autech. Smyslem je, aby se mohlo otestovat co nejvíce lidí. První pacienty už například přijímá Havířov.

Odběrové sanity vyjíždějí k desítkám pacientům denně. Nyní by jim měly práci s odběry vzorků ulehčit nemocnice. A i tím by se měl zvýšit počet otestovaných lidí. V Havířově mohou lidé přijet k infekčnímu pavilonu bránou z ulice Moskevská, prozatím v době od 7 do 14 hodin.

"Ideální by bylo, aby pacienti přijížděli vlastním vozem jeli to možné, z auta nevystupovali. Na místě je budou instruovat hlídky městské policie, případně naši zdravotníci. Za mnou vidíte stan, do kterého vjede auto. Z auta si je už vyzve naše zdravotní hlídka. Odebere jim odběry z nosu, úst. Stále platí, že odběr musí indikovat a potvrdit epidemiolog, tedy krajská hygienická stanice," řekl ředitel NsP Havířov Norbert Schellong.

Jedním z prvních pacientů, který využil mobilní odběrové místo byl muž, který nejdříve volal na linku 1212.

"Potom na linku ministerstva zdravotnictví, potom na linku hygienické stanice do Ostravy a potom do Karviné. Chci to mít co nejrychleji za sebou. Takže autem to bylo operativnější, než bych musel čekat na sanitu,” řekl pacient.

Pacient, který nemá automobil, by měl přijít opět speciálním vchodem z Moskevské ulice. 

Spustit provoz odběrového centra se chytá od středy i krajská nemocnice v Třinci.

"Bude určen pouze pro pacienty, které po telefonické konzultaci na lince 112 doporučí krajská hygienická stanice. Odběry pro samoplátce se nyní neprovádějí. Nutné je, aby pacient dojel vlastním vozem,” řekl ředitel Nemocnice Třinec Zdeněk Matušek.

O negativním vzorku pacienty informuje dané odběrové místo. V případě pozitivního krajská hygienická stanice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků