Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Počet hospitalizovaných s COVID-19 v Havířově roste, zdravotníci táhnou za jeden provaz

  • Havířov,

Havířovská nemocnice je díky infekčnímu oddělení v regionu páteřní. Počet hospitalizací roste a tím i nároky na zdravotníky, a to hlavně na jednotce intenzivní péče.

Nemocnice v Havířově je regionálním centrem pro pacienty s COVID-19, kteří vyžadují lůžkovou péči. Počet hospitalizací roste a tím i nároky na zdravotníky. 

"Všichni se sebeobětují, jsou v práci hromady přesčasů a v tuto chvíli s jakýmkoliv pacientem, který vejde do nemocnice, tak přichází s podezřením, že mohou tu nákazu chytit oni. Jsou celý den v tom overalu, v ochranných pomůckách. To není nic příjemného. Já bych jim chtěl touto cestou poděkovat všem, že to spolu dáme a zvládneme,” řekl ředitel NsP Havířov Norbert Schellong.

Bylo jen otázkou času, kdy začnou přibývat v nemocnici pacienti s těžším průběhem.

O tyto pacienty se starají na speciální JIP, kde je vyčleněno osm lůžek. 

"Máme hospitalizovaných pět pacientů na JIP, všichni jsou pozitivní a ve vážnějším stavu. Co se týká hospitalizovaných na infekčním oddělení, tak dá se říct, že z hospitalizovaných bylo, když to řeknu průměrně tak padesát bylo pozitivních a padesát vyšlo nakonec negativních. Na infekčním oddělení jsou hospitalizováni všichni, kteří mají nějaké symptomy a musí se nejdříve vyloučit nebo potvrdit jejich pozitivita,” řekl náměstek pro léčebnou péči Martin Sedláček.

Nemocnice prozatím provedla ke středečnímu dni na stacionárním odběrovém místě dvě stě odběrů. Mobilní tým rychlé záchranné služby pak 270 odběrů. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků