Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově hořela v noci chatka, požár napáchal škodu za statisíce

  • Havířov,

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek večer u požáru chatky v Havířově-Prostřední Suché. Požár zde napáchal škodu za statisíce. Místo požáru hasiči hlídali až do brzkých ranních hodin.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena dvě minuty před 23. hodinou. Operační středisko na místo ihned vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Havířov, spolu s jednotkami dobrovolných hasičů Havířov-Město a Havířov-Životice.  

"Už při příjezdu první jednotky byly vidět plameny, které zachvátily střechu chatky o rozloze 4x5 metrů. Velitel si proto ihned na místo události vyžádal další cisternový automobil ze stanice profesionálních hasičů v Havířově pro zajištění dostatečného množství hasební vody. Hasiči na boj s ohněm nasadili celkem 3 vodní proudy," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp. 

Požár se hasičům podařilo lokalizovat během čtyřiceti minut, další hodinu jim trvala celková likvidace. Hasiči museli strhnout část střechy zničenou požárem a současně i vnitřní izolaci chatky. Během likvidace použili k vyhledávání skrytých ohnisek termokameru. 

"Po celkové likvidaci zůstala na místě na dohled požářiště místní dobrovolná jednotka hasičů z Havířova. Po druhé hodině ranní bylo místo zásahu předáno majitelům a poslední jednotka se vrátila zpět na svou základnu,"dodal mluvčí Popp.

Vyšetřovatel hasičů stanovil předběžnou škodu na 300 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail