Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stodesítkou mezi Ostravou a Havířovem až po dostavění plotu a opravě mostku

  • Havířov,

Na hlavním tahu mezi Ostravou a Havířovem bude už za několik měsíců zvýšena rychlost z 90 na 110 km/h. Silnice však předtím musí projít několika úpravami.

Motoristé projíždějící Rudnou a Ostravskou ulicí mezi Ostravou a Havířovem si už stačili všimnout některých úprav, kterými silnice a její okolí prochází. Všechny souvisejí s budoucím zvýšením rychlosti na 110 km/h.   

U silnice nyní probíhají stavební úpravy. Následovat bude instalace nového dopravního značení a teprve poté zde bude možné jezdit rychleji. 

“V současné době probíhá oprava mostu na silnici I/11 v Šenově. Důvodem opravy je velmi špatný stavebně-technický stav mostní konstrukce. Proto dojde k úplně demolici původního mostu a výstavbě nového. Životnost předpokládáme na 100 let. termín opravy je stanoven až do konce letošní stavební sezony,” řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. 

Po úpravách bude silnice vyhrazena pouze pro motorová vozidla. 

Jedním z nutných opatření je instalace oplocení. To bude bránit přebíhání zvěře a případným nehodám. Stavba plotu skončí zřejmě v červenci. 

“Stavíme oplocení, jehož účelem je bránit vniknutí zvěře na silnici. Jedná se o dílčí plnění podmínek bezpečnostního auditu, který na tomto úseku proběhl v roce 2015,” dodal mluvčí Rýdl. 

S provozem na Ostravské ulici v Havířově souvisí také úprava křižovatky v prostoru startu a cíle někdejších automobilových závodů. K úplnému přehrazení křižovatky svodidly nakonec nedojde, ale některá opatření ke zvýšení bezpečnosti zavedena budou.

Odbočovat už se nebude ve směru od Šumbarku vlevo na Havířov. V místě zřejmě také budou nainstalovány radary ke zpomalení vozidel.

Havířov se dohodl s ŘSD na řešení křižovatky na Ostravské, svodidla instalována nebudou

Soud zatrhl přehradit křižovatku na Ostravské ulici svodidly

Řidiči vítají záměr zvýšit rychlost mezi Havířovem a Ostravou. Na cyklisty ale padne zákaz


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků