Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podívejte se na video z akce: Strážníci v centru Havířova zadrželi 14letého chlapce podezřelého z přepadení starší ženy

  • Havířov,

Akční akci městské policie mohli v neděli odpoledne sledovat lidé v samotném centru Havířova. Strážníci tam zadrželi mladého muže, který je podezřelý z přepadení a okradení starší ženy.

K loupežnému přepadení došlo ve středu jen nedaleko od místa nedělního dopadení. Na chodníku mezi kinem Centrum a prodejnou Labužník zaútočili dva pachatelé na starší ženu. 

“Šla jsem zrovna k bankomatu, když jsem si všimla rozrušené asi 80leté seniorky. Ta mi řekla, že ji právě přepadli dva mladíci. Překvapili ji zezadu a z ruky jí vytrhli kabelku. Tu si sice bránila, ale neměla tolik sil. Přišla o nějaké osobní věci, nákup a 1500 korun. Policisté snad na místo přivezli i psa, aby ho nasadili na stopu,” popsala žena, která bydlí poblíž. 

Policisté bezprostředně po loupeži začali po pachatelích pátrat. Stopy je dovedly mimo jiné do křoví u dětského parku, kde lupiči zřejmě odhodili kabelku. 

Popis pachatelů dostaly všechny hlídky ve městě. Kriminalistům se brzy podařilo zjistit, že pachateli by mohli být dva 14letí chlapci, kteří byli toho času na útěku z pasťáku. Přes nízký věk rozhodně nejsou žádnými neviňátky a právě za jejich dřívější prohřešky jim byla nařízena ústavní výchova. 

Zvrat v pátrání nastal v neděli odpoledne. Na Dlouhé třídě v centru města jednoho z hledaných zadrželi strážníci městské policie. Mladík se nechtěl zákonu vydat dobrovolně a snažil se utéct. Strážník ho chvíli pronásledoval přes náměstí Republiky a po přeběhnutí frekventované silnice ho doběhl a skolil k zemi. Společně s kolegou pak chlapce zpacifikovali, vsadili do služebního vozu a odvezli na okrsek republikové policie k výslechu. 

Zda jsou pachateli skutečně dva hledaní nezletilí chlapci, policie zatím nepotvrdila. Ještě v neděli večer bylo pátrání po obou chlapcích aktuální. V pondělí ráno už policie pátrání po obou mladících zrušila. 

Více informací k případu přineseme v pondělí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekty společnosti Diamo
Karviná
od 17 300 do 19 500 Kč/měsíc

Detail

SNOW-HOW ČR s.r.o. - Český Těšín
Český Těšín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail