Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otevření škol? Značná část učitelů spadá do rizikové skupiny a nenastoupí

  • Havířov,

Základní školy se připravují na návrat žáků do lavic. Ředitelé teď řeší otázku, zda budou mít dostatek učitelů. Například v Havířově a Orlové se obávají, že nenastoupí starší kantoři, nebo ti se zdravotními problémy. Patří totiž do rizikové skupiny a návrat do škol se jim nedoporučuje. Na některých tamních školách je takových údajně až 50%

Ředitelé škol stojí před nelehkým úkolem. Už 11. května se mohou vrátit do škol děti devátých tříd. 25. května pak z prvního stupně. Některé školy ale počítají s tím, že ne všichni kantoři do škol nastoupí. 

"Poněvadž máme velmi zkušený pedagogický sbor, takže někteří naši kolegové a kolegyně patří do rizikové skupiny nebo mají doma manžela, který je z rizikové skupiny, tak uvidíme, jak to všechno obsadíme,” řekl ředitel ZŠ K. Dvořáčka Orlová Zdeněk Nowak.

Stejný problém řeší například i na škole M. Pujmanové v Havířově. Tam spadá až padesát procent učitelů do rizikové skupiny.

"Paní zástupkyně, já vím, že spadáte do rizikové skupiny. Nastoupíte do první linie 25. května?," zeptal se ředitel ZŠ M. Pujmanové Martin Irein své kolegyně .

"Moc bych učit nechtěla, protože mám nějaký zdravotní problém. O tom, že bych nastoupila do nějaké třídy prvního stupně, to jsem na vážkách,” řekla zástupkyně ředitele ZŠ M. Pujmanové Havířov Viera Murasová.

Učitelé budou muset zvládat nadále i výuku na dálku.

"Učitelé budou ráno ve škole, budou prezenčně učit děti, potom se přemístí domů a budou pokračovat v on-line výuce. V podstatě výuka bude trvat více než osm hodin denně a je to na jejich dobrovolnosti," dodal ředitel.

Ředitelé musí rovněž do začátku výuky zabezpečit veškeré hygienické požadavky. S tím jim pomáhají radnice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy