Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov vrátí na přeplatcích nájemníkům městských bytů 48 milionů korun

  • Havířov,

Nejen mírné zimy, ale především sanace domů, se projevují i ve vyúčtování za vytápění. V Havířově se v letošním roce vrátí zpět do peněženek nájemníků městských bytů přes 48 milionů korun.

Průměrně 7600 korun dostanou zpět nájemníci, kteří bydlí v městských bytech v Havířově po vyúčtování za teplo a spotřebu vody. Za tímto příznivým výsledkem stojí zejména masivní investice do sanací domů.

Jiří Lankočí, jednatel společnosti MRA Havířov:  "Investuje se do bytového fondu, každý rok se zatepluje, sanuje nějakých pět domů. Což těm lidem strašně šetří náklady. Můžeme to srovnat na nákladech v domech, které v roce 2017 nebyly zatepleny, nebyly opraveny a v roce 2019 už jsou po opravách, tak tam lidé ušetřili nějakých padesát procent v nákladech na topení.”
anketa: "Já si myslím, že to je především ve velikosti zálohy a potom spotřeby. Ceny asi podle mě zůstávají stejné. Mi vracejí kolem osmi tisíc korun."
anketa: "Jsem ráda, protože já to mám jako, že šetřím. Důchod, co přidají, tak zase vše zdraží."

Díky úsporám se v letošním roce vrátí lidem zpět do peněženek 48 milionů korun.

Město v posledních třech letech vynaložilo do sanací domů zhruba 250 milionů korun. Havířov má ve své správě celkově 7 666 bytů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy