Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce na modernizaci veřejného osvětlení nikdy nekončí

  • Havířov,

V mnoha dvorových částech v těchto týdnech dochází k rekonstrukci veřejného osvětlení. Pro zvýšení bezpečnosti se budou také instalovat úplně nové sloupy veřejného osvětlení na ulici Nad Tratí.

Práce na modernizaci veřejného osvětlení nikdy nekončí. I v těchto měsících se pracuje v několika lokalitách celého města.

Claudie Valderová, odbor komunálních služeb: "Děláme plán veřejného osvětlení. To znamená, že rekonstruujeme veřejné osvětlení ve dvorových částech. Vyměňují se staré diskové svítidla za nové modernější. Tyto opravy probíhají už od roku 2015 a dále se budeme soustředit na tyto dvorové části, které ještě nejsou zrekonstruované."

Další poměrně velká rekonstrukce v současné době probíhá kolem ulice Lidická, kde společnost ČEZ mění svoje betonové sloupy.

Claudie Valderová, odbor komunálních služeb: "My v rámci této výměny vyměňujeme svítidla veřejného osvětlení. V rámci této rekonstrukce může docházet k úplnému vypnutí, nebo omezení provozu veřejného osvětlení.”

K rozšíření osvětlení se přistupuje i na ulici Nad Tratí. O kolik svítidel se bude jednat a proč právě v této lokalitě?

Claudie Valderová, odbor komunálních služeb: “Jedná se o rozšíření veřejného osvětlení, kdy ve spolupráci s MP jsme získali dotační titul od ministerstva vnitra. Jedná se o výstavbu šesti sloupů veřejného osvětlení, kdy máme za cíl zabezpečit tu lokalitu. Týká se to křížení ulic Nad Tratí a Prachatická a k té rekonstrukci bude docházet v nejbližších měsících, spíše týdnech.”

Byl to i požadavek občanů, kteří v té lokalitě bydlí?

Claudie Valderová, odbor komunálních služeb: “Ano, byl to i požadavek ze strany občanské komise."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy