Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Utajené cvičení záchrany tonoucího prověřilo plavčíky na havířovském koupališti

  • Havířov,

Jak správně vyhodnotit situaci při které jde o život, včas zasáhnout, rychle poskytnout první pomoc a zajistit následná opatření k záchraně života. Takovou zkouškou opět prošli plavčíci na koupališti v Havířově

Práce plavčíka je velmi zodpovědná a psychicky náročná. Neustále musí sledovat vodní hladinu a umět správně vyhodnotit situaci. Nevinné dovádění v bazénu se totiž snadno může zvrtnou ve vážné nebezpečí. Své svěřence teď otestoval dozorující lékař na havířovském koupališti, které během horkého srpnového víkendu praskalo ve švech.

Filip Bartoš, mistr plavčík  "Tím, že to byla první situace, tak jsem byl celkem nejistý, jestli to ty děti jenom hrají, ale jak jsme po chvilce zjistili, tak to nebyl jenom vtip."
Jakub Bartoš, plavčík "Hned jsem zareagoval, upozornil jsem svého kolegu a skočil jsem pro chlapce do vody. Potom co jsme chlapce vytáhli z vody tak můj kolega začal zjišťovat jestli dýchá, jestli je při vědomí. Já jsem mezitím kontroloval, jestli ostatní kolegové přinášejí nosítka.”

V letošní sezoně případ tonutí na havířovském koupališti zatím nezaznamenali. Nejčastější jsou alergické reakce po bodnutí hmyzem.

Jindřich Dolanský, lékař "Dále máme spoustu úrazů, jako jsou oděrky na končetinách, na trupu těl, ale měli jsme i úrazy hlavy."

Tyto ostré nácviky správného postupu záchrany života tonoucích slouží k vyvarování se případných chyb.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy