Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vysoká škola Prigo v Havířově spustí prezenční výuku a do lavic usednou i senioři v rámci Akademie III. věku

  • Havířov,

Vysoká škola Prigo v Havířově si zatím nepřipouští možnost, že by nezahájila prezenční výuku. Studentům začíná akademický rok již příští týden. Škola spustila opět přednášky i pro seniory.

Tito senioři Akademie III. věku v Havířově měli absolvovat poslední semestr na jaře. Kvůli koronaviru to ale nešlo. Proto přednášky absolvují nyní.

anketa, absolventi Akademie III. věku: “Vítám to velice, protože mi už chybělo chodit do školy. Už jsem absolvovala i jinou v Ostravě.”
anketa, absolventi Akademie III. věku: “Nemohl jsem se dočkat celé prázdniny až to začne, protože bude mé oblíbené téma což je vesmír, galaxie.”

Radnice finančně podpořila i další běh Akademie III. věku. Senioři by měli usednout do lavic v říjnu. Vysoká škola Prigo věří, že současná situace dovolí, aby výuka mohla být zahájena.

Natálie Uhrová, akademický pracovník na katedře ekonomie a hos. politiky: “Doufám, že stejně jako v předešlém období, tak i v tom následujícím bude zájem. Jsem velice mile překvapená kolik uchazečů přišlo z toho minulého běhu a předpokládáme, že budeme nabírat nové uchazeče teď v průběhu září a října tak, abychom mohli nový běh rozjet 20. října.”

Vysoká škola prozatím nepočítá s tím, že by pro studenty neotevřela prezenční výuku.

Michaela Tichá, prorektorka pro studium: “Ta distanční výuka samozřejmě v době nouzového stavu byla vítaným způsobem, jak přece jen do jisté míry výuku nahradit, ale nikdy ten přímý kontakt s pedagogem nemůže být distanční výukou nahrazen.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy