Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MRA opravuje hydroizolaci na některých domech. Vlhkost ze sklepů by pak měla zmizet

  • Havířov,

Vlhkost a plíseň by asi nechtěl mít v domě nikdo z nájemníků. Právě tento problém musí řešit Městská realitní agentura v domě na Opletalově ulici na Šumbarku. Nová hydroizolace by měla problém navždy vyřešit.

Simona Součková, mluvčí MRA Havířov: "My se teď právě nacházíme na Opletalově ulici číslo čtyři v Havířově, kde se opravuje hydroizolace. Tento dům historicky než byl pod správou MRA, tak prošel opravou, ale byly zde problémy se zatékáním do sklepů. Objevovala se voda, vlhkost a také vznikly plísně, a proto jsme museli přistoupit k základní opravě, tedy ke kompletní opravě hydroizolace od základů.”

Stavební firma se následně postará i o plísní zasažené sklepy.

Bronislav Kobiersky, jednatel stavební společnosti: "Odstraňujeme hydroizolaci, která byla nefunkční. Stávající povrch se odstraní na zdivo, vyčistí se, potom provedeme nové omítky, dá se na to dvakrát asfaltové pásy, drenáže a odizoluje se voda pryč od budovy. Mělo by to zabránit tomu, aby nešla vlhkost do vnitřních prostor, sklepních kójí a následně do nebytových prostor."

Tato oprava dotýká se nějak nájemníků, nebo se to dá vydržet?

Bronislav Kobiersky, jednatel stavební společnosti: “Dá se to myslím vydržet. Dole jsou nebytové prostory. Jedná se jen o přístup do domu, který bude provizorní, ale ten bude až v poslední fázi stavby. Ve vnitřních prostorách přijde oklepání staré zvlhčené omítky plísní. Přijde vyčištění, oškrábání zdiva a nanesou se nové omítky včetně výmalby a nátěru.”

Problém s hydroizolací netrápí jen tento obytný dům.

Simona Součková, mluvčí MRA Havířov: “Letos jsme museli udělat hydroizolaci také na Plynárenské ulici a v současné době probíhá ještě hydroizolace na ulici Hornické. S tím, že v letošním roce MRA vkládá do těchto oprav přes sedm milionů korun.”Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků