Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozjel se s "botičkou" na autě, zničil ji a ujel. Strážníci řidiče předali policii s 2,41 promile v dechu

  • Havířov,

Neobvyklý případ vyšetřují policisté v Havířově. Strážníci tamní městské policie jim předali opilého řidiče, který se rozjel s technickou zábranou na kole auta. "Botičku" zničil a ujel.

Strážníci dostali avízo o nesprávně zaparkovaném autě na ulici Edisonova v Havířově-městě pomocí aplikace DEJTIP. 

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Oznámení o vozidle parkujícím částečně na chodníku prověřovala hlídka MP. Jelikož se na místě řidič motorového vozidla nenacházel, byla strážníky nasazena technická zábrana."

O dvě hodiny později ale strážník v civilu nahlásil, že na místě parkujícího auta zbyla jen poškozená technická zábrana. Hlídka pak na místě zjistila, že řidič se s "botičkou" rozjel, poškodil ji a z místa odjel. 

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Strážníci ihned provedli kontrolu bezprostředního okolí místa a na ul. Rossenbergových, Havířov – Město spatřili uvedené vozidlo v pohybu. Vozidlo bylo hlídkou zastaveno. U řidiče S. T., roč. 1977 byla provedena orientační dechová zkouška, která prokázala 2,41؉ alkoholu v dechu. Ve vozidle se nacházela rovněž R. M., roč. 1968, která uvedla, že technickou zábranu poškodila ona, když uvedené vozidlo řídila a z místa ujela. Provedená orientační zkouška u dotyčné prokázala 2,41 promile alkoholu v dechu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si celou záležitost převzala k dořešení."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy