Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov postaví v letošním roce další tři velká parkoviště

  • Havířov,

Parkovacích míst je ve městě stále nedostatek. Radnice proto i v letošním roce chystá další tři projekty. Nová stání tak například vzniknou nad letním kinem, nebo v areálu bývalé Základní školy Mánesova.

Na počátku letošního roku vznikla v rámci rekonstrukce přednádraží nová parkovací stání. Celkem jich je k dispozici 134. Nyní město chystá další projekty.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “V letošních investičních akcích máme naplánovaná dvě velká parkoviště s tím, že to jedno bude v lokalitě nad letním kinem. Tam by mělo vzniknout zhruba sto míst a je to lokalita, která parkoviště dlouhodobě potřebuje a vyžadovala tuto pozornost. Další parkoviště, které realizujeme na ulici Majakovského, to bude také poměrně velké parkoviště s kapacitou blížící se sta místům. Ta lokalita je také dlouhodobě jedna z nejhorších v našem městě. U toho parkoviště je nejzajímavější to, že jej budeme stavět z úspor, které se nám podařilo realizovat na jiných výběrových řízeních.”

Práce na těchto dvou parkovištích by měly začít už na jaře.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Aktuálně už běží výběrové řízení a věřím, že do konce března bude hotovo a budeme předávat staveniště. Pokud vše půjde dobře, tak věřím, že za tři, čtyři měsíce bychom měli být hotovi. To znamená, že během léta už by se parkoviště dalo využívat. Snažíme se opravdu vyřešit tu situaci na ulici Majakovského a obecně problém s parkováním a kde ty podněty od občanů už chodily delší čas, a proto chceme to parkoviště realizovat co možná nejdříve.”

V lokalitě nad letním kinem je už výběrové řízení ukončeno a práce by mohly začít ještě v březnu.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Vznikne nových krásných 117 míst také v lokalitě, kde je problém s parkování a takto velké parkoviště můžeme využívat i jiným způsobem. To znamená, když v letním kině budou nějaké velké akce, tak lidé budou mít komfort v tom, že budou mít kde zaparkovat. Opět v létě bychom chtěli toto parkoviště předat do užívání a zlepšit kvalitu života v této lokalitě.”

Město plánuje v letošním roce také postavit velké parkoviště v areálu bývalé školy na ulici Mánesova. Tam by mohlo vzniknout zhruba 90 parkovacích míst. Právě toto parkoviště by částečně mělo vyřešit i nedostatek stání u sportovní haly Žákovská.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy