Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov ocenil učitele za rok 2020, ti si přejí hlavně rychlý návrat dětí do škol

  • Havířov,

Radnice v Havířově ocenila pedagogy za rok 2020. Pro ty by byl ale největší dárek, kdyby se už konečně vrátily děti do škol. Učitelé chtějí, aby ministerstvo oznámilo termín co nejdříve a i podmínky, za jakých se budou žáci testovat.

Povolání vysokoškolsky vzdělaných pedagogů bylo mnoho let hodně podceňováno. Poslední rok ukázal, jak důležitou roli znamenají pro děti i rodiče. Pandemie změnila naprosto vše, výuka se přenesla k počítačům. V této nelehké době radnice v Havířově cítila povinnost vybraným pedagogům poděkovat a ocenit jejich práci za rok 2020.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Já bych chtěla popřát nejen těm, kterým jsme dnes gratulovali, ale všem havířovským učitelům k jejich svátku, ať se jim konečně navrátí děti do škol a hlavně, ať se jich drží zdraví.”

Právě na návrat dětí do škol učitelé čekají. Ministr školství Plaga oznámil, že nejdříve se vrátí celý první stupeň a to rotačně.

Markéta Fonioková, učitelka ZŠ K. Světlé Havířov: "Myslím, že je hlavně dobře, že se děti vrátí do škol. Bohužel tato forma není úplně nejšťastnější. Bylo by nejlepší, kdyby děti byly trvale ve škole, ale pokud to jinak nejde, tak se tomu přizpůsobíme a zvládneme to. Jsem ráda, že už se to takto nastínilo a je vidina, že se děti vrátí.”

Školy doufají, že se přesný termín, kdy se děti vrátí do škol, dozvědí co nejdříve. Učitelé by už rádi také věděli, jak bude probíhat testování žáků.

Dagmar Hejdová, učitelka ZŠ Gorkého Havířov: "Nedokážu si to představit, říkají, že by tam mohl i někdo docházet ty testy dělat, ale to si myslím, že není reálné. Ale pokud budeme dělat sami samotesty, tak mám trochu obavy, že ty výsledky nebudou odpovídající, že nebude možné se na ně tolik spolehnout.”

Návrat dětí do škol má nyní v rukou ministerstvo zdravotnictví. Pokud se situace bude i nadále zlepšovat, žáci by mohli do lavic poprvé usednout 12. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy