Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S prvním testováním pomáhali dětem ve školách i rodiče

  • Havířov,

Mé dítě má špatnou zkušenost s PCR testem a bálo se, co ho ve škole čeká. Tak nejen pro tento důvod se někteří rodiče rozhodli, že chtějí být u antigenního testování. Přítomnost rodičů je možné u žáků od první do třetí třídy.

Den s velkým D pro školy nastal. Žáci poprvé zažili testování. Zejména rodiče malých dětí měli obavy, zda to jejich ratolesti zvládnou a tak někteří raději vyrazili napoprvé do školy s nimi. V Základní škole F. Hrubína v Havířově na to vyčlenili část chodby.

anketa: "Malá se trochu bála jít do školy po tak dlouhé době, tak jsme nevěděli, co ji čeká.

Jak jste to zvládli to testování?

anketa: “Úplně v pohodě, je to zkraje nosu. Děti se nemusí vůbec bát. 
anketa: “Bylo to dobré, já jsem se nebála.”
anketa: "My jsme byli na PCR testu v nemocnici a Ondrášek to strašně špatně snášel, protože mu strkali až dozadu tu vatičku a tak jsem se bál, jestli tady nebude dělat trochu scénu. Ale zvládl to krásně, je šikovný.”
anketa: “Vůbec to nebolelo, spíše to lechtalo.”

Na tuto školu přišlo nakonec s dětmi patnáct rodičů.

Tomáš Ptáček, ředitel ZŠ F. Hrubína Havířov: "Podle doporučení MŠMT tak umožníme rodičům žáků prvních až třetích tříd, aby u toho testování byli pokaždé, pokud o to projeví zájem.”

Ze zhruba sto žáků nakonec s testováním nedalo souhlas deset procent rodičů. Těmto dětem bude připravován učební materiál na doma.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy