Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do mateřských škol mohou opět všechny děti, rodiče to vítají

  • Havířov,

10. květen byl velkým dnem i pro ty nejmenší děti. Opět se setkaly se svými kamarády v mateřských školách. Rodiče tak budou moci jít opět do práce a vítají, že vláda upustila od testování.

Konec výuky jen předškoláků. Mateřské školy jsou opět plné dětí. Školka Balzacova v Havířově dokonce hlásí téměř 100% návratnost dětí. Je to i tím, že ratolesti se nemusí testovat.

Miroslava Turecká, ředitelka MŠ Balzacova a MŠ Kosmonautů: “Myslím si, že z pozice rodičů možná by třetina rodičů zvažovala, zda by pod touto podmínkou do mateřské školy dítě dalo. Rodiče okamžitě reagovali, protože my jsme to na web dávali až v pátek s tím, že vláda to schválila ve čtvrtek. Takže na web jsme oslovili rodiče, abychom věděli kolik vlastně potravin nakoupit, když otevíráme.”Ráno tady byl určitě šrumec. Jak na sebe děti reagovaly?

Miroslava Turecká, ředitelka MŠ Balzacova a MŠ Kosmonautů: “Jsem sama překvapená, jaký je klid. Natáčíme ve třídě, kde je 24 dětí a spíše to je, že ony sdílejí tu radost, že se vidí a sami jsme měli strach, že budou v uvozovkách jako “urvané”, ale je to výborné, protože jsou klidné, říkají si mezi sebou, vyhledávají si svou hračku, jestli tady je, nebo ta pomůcka. Jsme překvapení, v jakém klidu se to odráží.”
anketa: “My jsme nikdy testování nezažili, takže nemám osobní zkušenost, ale malá se mě na to ptala, jestli musí se testovat a říkala jsem jí, že ne, tak byla ráda, protože měla z toho trochu obavy.”
anketa: “Bylo nám to hodně líto, pořád o tom mluvila, že by chtěla také do školky za kamarády, bylo jí smutno. Stejně se děti potkávaly na hřišti, nás tam bylo i pět s dětmi. Zbytečné myslím.”
anketa: “Já jsem se strašně těšil na moje kamarády.”
anketa: “Když jsem nechodil do školky, bylo mi to moc líto.”
anketa: “Teď už se nemusíme testovat a je to lepší.”

Tak jako jiná školská zařízení i mateřské školy se musely v době uzavření postarat o distanční předškolní výuku dětí. Což pro ně byla velká zkušenost.

Tereza Sedláčková, učitelka MŠ Balzacova Havířov: “My jsme dětem pravidelně posílali úkoly přes naše webové stránky a ty nám potom děti doložily zpětně, jak se vrátily do školky. Plus jsme ještě dělali živé vysílání, kdy jsme se jednou týdně připojili s dětmi on-line a popovídali si s nimi, nebo si zahráli hry.”

Jaký byl zájem o distanční výuku?

Tereza Sedláčková, učitelka MŠ Balzacova Havířov: “U nás ve třídě se přihlásili všichni předškoláci, všichni pracovali. Teď jsme dělali zpětnou vazbu s paní učitelkou. Všechny děti pracovaly a všem se to povedlo.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy