Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Magistrát vyhodnotil soutěž pro děti Kutílci, žáci tvořili velké modely

  • Havířov,

Děti z mateřských i základní škol tvořily obrovské modely na téma zoopark, dinopark a sluneční soustava. Vybrat ty nejlepší, nebylo pro porotu vůbec jednoduché.

Na podzim roku 2019 vyhlásil magistrát v rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání 2 žákovskou soutěž Kutílci. Děti měly vytvářet modely. K vyhodnocení kvůli pandemii, a to i netradiční formou, došlo až nyní v prostorách Střední školy na ulici Sýkorova.

Lenka Slowiková, finanční manažer projektu MAP Havířov II: ”Mateřské školky měly zoopark, 1. stupeň měl dinopark a druhý stupeň měl sluneční soustavu. Model měl být velký 1x1 metr a mohli použít jakékoliv materiály. Vzhledem k tomu, jak máme těžké období, tak jsme došli k tomu, že vyhlášení bude on-line formou a děti nám vytvoří k modelu i prezentaci a videa, která nám pošlou a podle nich dnes porota rozhodla o vítězi poroty.”


Děti si daly na projektech velmi záležet.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Opravdu to byla těžká úloha, protože hodnotit dětské výtvory, když jsou pro to tak zapáleny a daly si s tím tolik práce, je ale velmi těžké. Ale museli jsme někoho vybrat. V jednotlivých kategoriích vyhrála MŠ s polským vyučovacím jazykem na ulici Selské v Bludovicích. Ti to měli moc krásné, nápadité. Na ZŠ na 1. stupni to byla ZŠ G. Svobody, ti měli téma dinopark a na ZŠ 2. stupně pracovali s tématem sluneční soustava a tam cenu poroty získala ZŠ M. Pujmanové.”

Cena poroty byla jedna věc, zkrátka ale nepřijde nikdo.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Všichni dostali cenu MAPu, kdy pojedou na výlet, pojedou do planetária. Takže se mohou těšit, protože naše planetárium v Ostravě je moc pěkné.”
Nahlásit chybu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail