Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na středních školách probíhají maturity, studenti se tak do lavic vrátí později

  • Havířov,

Exkurze, výuka v přírodě, nebo ředitelské volno. Takto museli dnes vyřešit situaci ředitelé středních škol, kam se měli vrátit na prezenční výuku všichni studenti. Na školách totiž začaly státní písemné maturity.

V pondělí mělo být na všech středních školách opět živo. Ne všude se ale mohli studenti vrátit.

I tady na Střední škole v Prostřední Suché v Havířově jsou ve třídách jen maturanti, kteří potřebují na práci klid. Ředitel v tom ale problém nevidí. Pár dnů navíc doma pro ostatní studenty, už nic nezhorší.

Petr Szymeczek, ředitel Střední školy Havířov - Prostřední Suchá: “Naplánovat se to jistě dalo, ale připadá mi zbytečné na to žehrat, protože jsme rádi, že žáci ve škole už budou. Ne všechny obory jsou maturitní. Jsou školy, kde mají bezmaturitní obory, učilištní a kdyby to měli ještě rozlišovat, že by to bylo možná ještě problematičtější, než tak.”

Studenti posledních ročníků přiznávají, že příprava na maturitu byla těžká.

anketa: “Já jsem se připravovala sama s pomocí doučovacích učitelů, které jsem si platila soukromě.”
anketa: “Bylo to hodně náročné se něco naučit doma samotná.”

Chápala jste to ,že jste museli zůstat doma?

anketa: “Ne, podle mě to bylo strašně dlouho to být i dřív.”

Jak si myslíte, že uspějí v letošním roce studenti u maturity?

Petr Szymeczek, ředitel Střední školy Havířov - Prostřední Suchá: “Jak uspějí, to mohu těžko odhadovat, ale máme za sebou praktické zkoušky, kde na naší škole byli úspěšní všichni, kteří šli k těm zkouškám, celkově věřím, že to dopadne dobře. U nás probíhala distanční výuka myslím celkem solidně, žáci byli on-line zapojení přes 90%. Tam, kde jsme měli nějaké problémy, jsme jim zapůjčili tablety, počítače. Takže zůstali asi čtyři žáci, kteří neměli připojení k internetu. Ti si chodili pro úkoly, takže výuka až na výjimky probíhala v pořádku.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy