Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov se pustil do oprav mostů, které jsou ve špatném stavu

  • Havířov,

V Havířově-Bludovicích radnice zahájila opravu mostu přes řeku Lučinu. Silnice bude zcela uzavřena a řidiči budou muset využívat objízdné trasy. Práce potrvají čtyři měsíce. Po té přijdou na řadu i další mosty, které jsou ve špatném technickém stavu.

Radnice v Havířově má ve správě 10 mostů a 15 lávek. Před časem si nechala vypracovat posouzení technických stavů těchto staveb a ze studie vyplynulo, že některé mosty musí nechat opravit. Tento na ulici Na Kempách se vymění téměř celý.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Bude to rozsáhlá oprava, most půjde prakticky celý dolů. Zůstane z něho jen kamenná opěrná zeď. Pujde dolu mostová konstrukce, půjde dolů ta ocelová část a půjdou dolů také prahy. Připravili jsme pasport jednotlivých mostů a lávek, které máme v Havířově, abychom věděli jejich technický stav. Z toho nám vyšlo, že některé mosty musíme řešit hned, nebo urychleně a některé ještě nějaký čas vydrží.”

Most přes řeku Lučinu se bude opravovat zhurba čtyři měsíce. Pro pěší a cyklisty bude zachována tato lávka.

anketa: “Já znám i okolo řeky stezky, takže pro mě to není žádný problém. Tuto cestu využívám každý den.”
anketa: “To je taková zkratka na přehradu Žermanickou, na kole super přes to pole.”

Motoristé naopak budou muset využívat objízdné trasy.

Ve velmi špatném technickém stavu je i tento most na ulici Prachatická. Jeho oprava je naplánována na příští rok. Město ale bude muset zajistit financování, protože rekonstrukce vyjde na několik desítek milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy