Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodičky v havířovské nemocnici snídají jako v hotelu

  • Havířov,

V havířovské nemocnici se rodí čím dál tím více dětí. Novorozenecké oddělení se proto snaží rodičkám zpříjemnit prostředí po všech stránkách. Změnila se i forma stravování, definitivně odzvonilo klasice třeba v podobě rohlíku s pomazánkou a čajem.

Vyvážená strava u maminek po porodu je velmi důležitá. Přesto není prozatím běžné, že by ve všech nemocnicích měly rodičky takový výběr.

Lucie Kantorová, vrchní sestra porodního oddělení NsP Havířov: “Kdysi neměly na výběr. Dostaly rohlík s pomazánkou a to bylo vše. Teď mají výběr z různého druhu pečiva, ovoce, zelenina, různé druhy pomazánek, mléčné výrobky. Mohou si vybrat dle své chuti.”

Maminky jsou pod dozorem nutričních terapeutů.

Pavlína Vránová, vedoucí stravovacího provozu a nutričních terapeutek: “Naším cílem bylo hlavně, aby byla strava pestrá, nutričně vyvážená, aby se ztotožňovala se zdravým životním stylem. A hlavně, aby obsahovala vše, co kojící maminky potřebují. To znamená dostatek bílkovin, vlákniny, minerálních látek, vitamínů. Zavedli jsme tady i takovou novinku. Maminka si může z čerstvého ovoce i zeleniny kdykoliv rozmixovat čerstvou šťávu.”
anketa: “Myslím si, že to je obrovský krok kupředu. Je to pro každou maminku lepší volba, vybere si na co má chuť, co jí vyhovuje, nabere si kolik sní, nemusí čekat na to, co se jí pošle.”

V posledních letech porodů stále přibývá a ne jinak tomu je v tomto roce.

Irma Kaňová, manažer pro vztahy s veřejností a marketing NsP Havířov: “Nedokážeme vyhodnotit, jestli se opravdu jedná o covidové děti, anebo je to tím, že nárůst péče a trendy, které jsou možné aplikujeme právě tady u nás v havířovské porodnici, protože třeba oproti loňskému roku jsme dosáhli počtu narozených dětí, který bylo v loni v srpnu 450, už letos v květnu. Spíš si myslím, že to je dlouhodobější trend, poslední dva roky sledujeme, že nárůst porodů tady v havířovské nemocnici raketově narůstá a máme z toho obrovskou radost.”
Michal Mrózek, primář gynekologicko-porodního oddělení NsP Havířov: “Plánujeme další navýšení kapacity. Myslím, že takové číslo kolem tisíce porodů se jeví optimální, uvidíme, jak daleko se posuneme. Jsme rádi, že expandujeme, že počet porodů stoupá, rozhodně s tím souvisí i další zkulturňování porodního prostředí i hotelových služeb.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy