Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V letním kině se po rozvolnění konal první folklorní festival, který uspořádal Jagár

  • Havířov,

Lidé v Havířově mohli poprvé od rozvolnění ve větším počtu vyrazit za kulturou. V letním kině se o víkendu konal folklorní festival, na který se organizátorům podařilo pozvat i zahraniční hosty.

Přesto, že už se mohou pořádat různé akce s omezeným počtem lidí, uspořádat festival vyžaduje nějaký čas a mnoho organizátorů se do toho ani nepouští. Folklorní soubor Jagár věřil, že přijdou lepší časy a se svým festivalem v Havířově počítal.

Jiří Pospěch, vedoucí folklorního souboru Jagár: "Organizace byla nastavená tak, že my jsme rok dopředu věděli, že chceme něco udělat. Já jsem to pořád držel, držel a říkal jsem si, že akci zruším až na poslední chvíli. Vlastně jsem ji zrušil a pak pan ministr povolil akce konat, tak jsme za tři týdny museli všechno udělat. Největší problém bylo sehnat zahraniční hosty, to znamená ze Slovenska a Polska. Jedni Slováci museli bohužel odříct, naštěstí moji kamarádi ze Žiliny zastoupili jejich místo, protože se jim i v té krátké době podařilo nějaký program sestavit. Pro mě je skvělý pocit, že ta akce je, že se může konat, že jsme ji za tak krátkou dobu udělali a doufám, že si během odpoledne tady najde ještě více lidí cestu. Já jsem moc rád, že město Havířov nám poskytlo podporu finanční hlavně. MKS nám poskytlo technickou podporu, ale organizace celá leží na folklorním souboru Jagár. Tedy na mě a mých kamarádech, kteří se folklorem zabýváme.”

Lidé, kteří do areálu letního kina přišli, byli nadšení, že už opět mohou zažít příjemné chvíle s přáteli.

anketa: "Atmosféra je úžasná a jsme tady proto, že dcera už od šesti let tancovala ve Voničce a folklor s manželkou zbožňujeme.”

Jak moc vám za poslední rok chyběla kultura?

anketa: “Hodně.”
anketa: "Já jsem ráda, že tady můžeme být, že můžeme poslouchat muziku, folklor.”
anketa: "Po dvou letech zase festival folklorní, konečně nějaká akce, zábava.”
anketa: “Hrozně jsme se už na to těšili, že konečně může člověk někam vypadnout i z toho stereotypu a podívat se na nějaké hezké vystoupení.”

Další velká akce se bude konat na konci června na náměstí Republiky, které se během dvou dnů vrátí do doby císaře Rudolfa II. a nebude chybět ani Golem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy