Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ženu s malým dítětem v Havířově spadla v ložnici část omítky, podle vlastníka domu může jít o skrytou vadu

  • Havířov,

Zřejmě kvůli špatnému technologickému postupu před mnoha lety spadla část omítky v panelovém domě na ženu s malým dítětem. Naštěstí nedošlo k tragédii a miminko je v pořádku. Vlastník chce zajistit, aby se situace už nemohla v žádném domě opakovat.

video: TV Polar

Velký šok zažila mladá maminka v Havířově. Společně se svým tříměsíčním dítětem byla v ložnici v posteli, když v tom najednou spadla velká část omítky ze stropu.

maminka: "Po chvilce jsem slyšela nějaké praskání, tak jsem myslela, že něco ve skříni, skříň nic, tak jsem se podívala nahoru a než jsem stačila zareagovat, strop byl na nás. Malou to přišpendlilo k posteli, zavalilo jí to celou. Hlavu, tělo a na mě to také spadlo. Nedokážu si představit, že by ležela na zádech, tak by jí to spadlo do části obličeje, očí, nevím, co by se mohlo stát.”

Žena běžela k sousedovi a zavolali sanitku. I s dítětem pak strávili několik dnů v nemocnici. Maminka i s dítětem nemá odvahu pobývat v bytě a nyní žije u rodičů. Celou záležitost se rozhodla řešit soudně. Vážnost situace si uvědomuje i vlastník domu.

Kateřina Piechowicz, mluvčí společnosti Heimstaden: "Celé situace je nám nesmírně líto. Jsme rádi, že je klientka i miminko v pořádku. Bohužel zatím nemáme všechny informace o příčinách, ale intenzivně na tom pracujeme. Zdá se, že pád omítky způsobil nevhodný technologický postup před desítkami let, což se projevilo právě skrytou vadou. Uděláme maximum proto, aby se to již neopakovalo v žádné z našich nemovitostí.”

Vlastník zhodnotí stav stropů a omítek i v ostatních bytech panelového domu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy