Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov bude mít chytré a bezpečné křižovatky, práce potrvají do podzimu

  • Havířov,

Město se pustilo do dlouho plánované akce a tou je modernizace křižovatek. Jak už řidiči zaznamenali, i z tohoto důvodu je nyní vypnutá křižovatka na ulici Dělnická. Více o projektu prozradí náměstek primátora Bohuslav Niemiec.

video: TV Polar

Řidiči, ale i chodci budou muset být během léta obezřetní. Na mnoha místech ve městě bude docházet k opravám komunikací a dojde i k modernizaci křižovatek na tzv. chytré.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Reálně je to tom, že ty křižovatky budou přizpůsobeny hlavně pro výjezd IZS tak, aby právě, když vyjede sanitka, zadá svoji trasu do navigace, tak když bude přijíždět k dané křižovatce, tak na semaforech bude zelená. To znamená, že sanitka projede rychleji a celým městem. Ty křižovatky automaticky všechny ostatní směry přepnou do červené a tím pádem se zajistí průjezd pro zásah. Dále bude řešit MHD, kde ta křižovatka dá pokyn autobusu, aby zůstal ještě dvě, tři minuty na zastávce a pak bude mít zelenou a projede bez problémů. Nebude muset stát v křižovatce a provoz bude více plynulý.”

Celkem dojde k úpravě na 11 křižovatkách, které jsou zveřejněné na webových stránkách města.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Jsem rád, že během této akce se opravují asfaltové komunikace jak na ulici Dělnická, tak celá Hlavní třída. Kdybychom dělali pouze křižovatky, tak by to bylo rychlejší, ale tím, že tři akce se spojily v jednu velkou akci, tak předpokládáme, že celé léto se tady bude pracovat postupně v etapách. Poprosil bych občany, aby se podívali na webové stránky. Ještě dál o tom budeme informovat co bude zavřené, kdy a předpokládaný celý konec akce je někdy v půlce září, přinejhorším na konci září.”

Poté ještě dojde k nastavení dispečinku a celého technického provozu. Chytré a bezpečné křižovatky by měly být v ostrém provozu od října.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Myslím, že s tím začínáme. Jsme jedním z prvních měst, které bude tento projekt realizovat a věřím, že to bude přínosné pro celé naše město. Hlavní část je z dotací, celá ta akce je vyčíslena na 22 milionů bez DPH a byla tam myslím 85% dotace.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail