Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž z Havířova chtěl koupit veterána, dopředu poslal 160 tisíc korun a byl podveden

  • Havířov,

Přes inzerát na internetu si vyhlédl veterán vozu Jaguar. Inzerující trval na úhradě poloviny částky předem s tím, že vozidlo pak doručí do Česka ze zahraničí. 60letý zájemce z Havířova tak poslal dopředu 160 tisíc korun. Vzápětí o peníze přišel a veterána dodnes neviděl.

Havířovští policisté mají na stole další podvod přes internet. Letos na jaře zaujal 60letého muže z Havířova inzerát zveřejněný na automoto webových stránkách. K prodeji byl nabízen veterán vozidla Jaguar.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Zájemce „na dálku“ kontaktoval prodávajícího, který ho ujistil, že vše je naprosto v pořádku a o podvod se rozhodně nejedná. Pán tedy uhradil požadovanou polovinu ceny, téměř 160 000 korun, a již se těšil na doručení vozidla ze zahraničí."

Jenže veterán dodnes nedorazil, autor inzerátu přestal komunikovat a muž tak jednoznačně přišel o poslané peníze. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu podvodu.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Obdobné případy nejsou výjimkou. Poškozené spojuje to, že uvěřili neznámé osobě využívající anonymity virtuálního prostředí. Předmětem zájmu může být cokoliv – v našem případě vozidlo, jindy elektronika či zvířata. Viz zpráva o podvodech při koupi psa a koně."

Nedávno informovali policisté o podvodech s investicemi do kryptoměn.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Stále tedy platí maximální obezřetnost při komunikaci a nákupech prostřednictvím internetu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy