Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domovy se připravují na přeočkování, zájem o třetí dávku může klesnout

  • Havířov,

Nejohroženější skupinou jsou senioři. Přesto v domovech nejsou naočkováni všichni pracovníci a ani klienti. V Havířově se už připravují na přeočkování třetí dávkou. Určité procento lidí ale vakcínu zřejmě odmítne.

V domově seniorů v Havířově není proti covidu naočkováno zhruba 20 % klientů a zaměstnanců. Což tvoří skupinu asi sta lidí. Mladé sociální pracovnice odmítly vakcínu kvůli plánování rodiny, seniorům to v některých případech nedovolili opatrovníci. Nyní se domov připravuje na třetí dávku.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Jsme domluvení s našimi lékaři, kteří jsou na našich střediscích, že zhruba v říjnu by se měla aplikovat třetí dávka. Uvidíme, jaký bude zájem. Lékaři jsou připravení na očkování. Samozřejmě ta osvěta půjde mezi naše zaměstnance i mezi klienty, ale opravdu myslím si, že ne všichni, kteří jsou naočkovaní dvěma dávkami, budou i tou třetí, že budou souhlasit i s tou třetí dávkou.”

Názory na třetí dávku jsou mezi zaměstnanci různé. Někteří s aplikací nemají problém, jiní chtějí počkat.

Martina Ševčíková, vedoucí útvaru zdravotní péče: “Určitě než půjdu do třetí vakcíny na přeočkování třetí dávkou, tak bych si nechala odebrat protilátky, protože jsem i covid prodělala. Po třech měsících jsem měla první i druhou dávku očkování. Takže si myslím, že bych těch protilátek měla mít dost. Takže určitě půjdu na vyšetření protilátek a podle toho se rozhodnu.”

Problém je ale ten, že v současné době není jasné a odborníci se nedokážou dohodnout, jak vysoká hladina protilátek je dostačující. Někteří ředitelé by nebyli proti, kdyby v určitých oborech bylo očkování povinné.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail