Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Majitelé veteránů si opět užívají společných srazů

  • Havířov,

Majitelé starých veteránů si užívají společných srazů. Tentokrát se sešli v Rychvaldě, kam přijeli se svými naleštěnými vozy i nadšenci z Havířova.

Sběratelé veteránů o víkendu zažili opět ten pocit, kdy mohli slyšet naplno burácet svůj dobře vyladěný motor. Tentokrát přijeli na dvanáctý ročník akce Rychvald plný veteránů. K vidění byla historická francouzská vozidla, americká, také škody felicie, velorexy a samozřejmě motocykly. Jeden stroj se ale vymykal - a to starý traktor.

Leona Starostková, předsedkyně Veterán klubu Rychvald: “Doufám, že kolem cest bude stát spousta lidí, kteří nám budou mávat. Na to se těším a pak v průběhu dne uděláme soutěž veteránskou v startování motocyklů. Už máme několik přihlášených a taky samozřejmě bude vyhlášení soutěže elegance.”

Na sraz se sjeli lidé z širokého okolí. A nechyběli ani majitelé historických vozů z Havířova.

anketa, majitel Wartburgu: “Přijeli jsme z Havířova a můžu říct, že letos jsme v Rychvaldě poprvé. Dověděli jsme se o tom srazu minulý týden v Orlové, který byl v neděli. To nás nadchlo a máme to blízko, takže jsme přijeli i do toho Rychvaldu. Aut tady je opravdu hodně i když ne tolik, jako v Orlové, kde jich bylo přes 200. Na srazy jezdíme Wartburgem, kterým jsme dneska přijeli, celkem pravidelně. Jezdíme pravidelně na setkání všech dvoutaktů v České republice na Plumlov, které se koná na začátku prázdnin, jak je Cyril a Metoděj.”
anketa, veteránista: “Toto vozidlo je Škoda 450. Je z roku 1958. Koupil jsem ho před šesti lety a údržba je taková, že je tam třeba vždycky jednou ročně zkontrolovat náplně olejů, podívat se na svíčky, baterku. Jako každé jiné auto. Je pravda, že tady toto vozidlo vyžaduje trošku větší péči, protože se jedná o veterána, tak je třeba ho udržovat ho v čistotě. Na zimu je třeba to autíčko zazimovat, já ho přikrývám plachtou a vždycky na jaře ještě udělám takovou předběžnou kontrolu. Toto vozidlo, když jsem koupil, tak bylo v takovém polorenovačním stavu. Musel jsem na tom ještě udělat generálku motoru a udělat samozřejmě brzdy, podívat se na převodovku, takže celková renovace mě trvala asi tak dva až tři roky. Bylo vyrobených 1020 kusů asi.”

Do soutěže elegance určitě patřila i tato dáma.

anketa veteránistka: “Já jsem přijela ze Zlína. Tady na tomto srazu už jsem poněkolikáté. Hlavně mě těší, že nám vyšlo i počasí. Tohoto srazu si zásadně užívám, protože bych chtěla si to i vystajlovat v té době, ve které začínaly a jsem hrozně ráda tady tomu, že se můžu tady těchto srazů účastnit.”

Odměnou pro všechny účastníky srazu veteránů byla i společná projížďka okolím.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry