Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovští malí školáci dostali v knihovně od Mapíka čtenářský deník

  • Havířov,

Velký zájem projevily školy o projekt na podporu rozvoje čtení u malých školáků. V knihovně se děti setkaly se známou spisovatelkou a dostaly svůj první čtenářský deník.

Magistrát v rámci Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání společně s knihovnou chtějí zábavnou a naučnou formou přimět děti ke čtení. Proto pro žáky třetích tříd pořádají besedy se spisovateli, nebo ilustrátory. Tentokrát se děti seznámily s autorkou dětských knížek Zuzanou Pospíšilovou.

Michaela Tobolová, vedoucí dětského oddělení knihovny: “Cílem celého projektu je rozvoj čtenářské gramotnosti u těch začínajících čtenářů. Děti v rámci besed, nebo setkání tady u nás v knihovně dostanou deník malého čtenáře. S tím deníkem se děti naučí pracovat. Naučí se v knize vyhledávat základní informace. Autora, ilustrátora, hlavní hrdina a co je pro nás důležité, tak aby vnímaly text, aby to bylo aktivní čtení. Pak mají ještě prostor v tom čtenářském deníku, aby vyjádřily, co se jim na té knize líbilo.”

Během celého školního roku bude knihovna pořádat i tvořivé dílny a budou mít i společné třídní schůzky.

Lenka Slowiková, finanční manažer projektu MAP II.: "Děti určitě na konci dostanou za svoji aktivitu mnoho dárků, podle toho, jak si budou vést čtenářský deník, podle toho, jak bude ohodnocený čtenářský deník, tak určitě pro každého zúčastněného žáka čeká krásný dárek na konci projektu.”
anketa: "Dostali jsme takový deník, kde si budeme zapisovat název knížky a autora. Budu si půjčovat knížky, protože tady budu chodit s babičkou.”
anketa: “Bylo to super a přijdu tady zase a budu si hodně kupovat knížky i půjčovat.”
anketa: “Zajímavé byly ty příběhy a knížky. Hádanky, to se mi líbilo. Už jsem přečetla dvě knížky o koních a jednu o liškách.”
anketa: “Teď jsem nedávno dočetla Lassie se vrací a ještě jsem četla něco o dracích. Dává mi to zajímavá slova a dozvím se toho více.”

Zájem ze strany škol je o projekt velký. Prozatím se do něj přihlásilo 21 tříd.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy