Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Společnost Heimstaden začala v Havířově-Prostřední Suché bourat některé domy

  • Havířov,

Společnost Heimstaden se chystá v Havířově-Prostřední Suché zbourat 63 bytů na třech ulicích. Důvodem je dlouhodobá neobsazenost a vysoké náklady na opravy domů.

Několika týdenní přípravy vyustily v demolici prvního ze čtyř domů v Havířově-Prostřední Suché. O záměru, že půjdou některé domy k zemi, se mluvilo už delší dobu.

Kateřina Piechowicz, mluvčí společnosti Heimstaden: “Jsou to domy, které mají celkově jedenáct vchodů. Ten důvod je bohužel technická kvalita domů. Jsou to byty, kde se nevytápělo dálkovým vytápěním. My neradi bouráme, vždy se snažíme dát přednost rekonstrukci, ale v tomto případě to bylo nerentabilní a my bychom rádi ty prostředky v budoucnu investovali do revitalizací oblastí, které mají ten potenciál, mají vyšší obsazenost, jako je třeba ulici Kpt. Jasioka.”

Nájemníkům, kteří bydleli v dané lokalitě, vlastník nabídl náhradní bydlení. Zejména starousedlíci ale s demolicí nesouhlasí.

anketa: “Takové krásné byty, lidi odtud vyhnali pryč. Já nevím, z jakého důvodu se to děje. Já už tu bydlím šedesát roků.”
anketa: “Já tady vyrůstám od malička. Tady bylo nádherně, všechny obchody zrušili, všechno. Je to tady čím dál horší. Nesouhlasím, to jsou krásné byty.”

A kde bydlíte nyní?

anketa: “Já bydlím teď tady na Dělnické. Mám 1+1 a měla jsem 3+1. Sama jsem si ho vybavila, měla jsem tam topení, koupila jsem si elektrický bojler a všechno jsem jim nechala. Ale jsem tam spokojená, mám tam zahrádku a kdysi jsem tam bydlela.”

O tom, jak bude využít prostor po zdemolovaných domech, chce společnost jednat s radnicí. A to také proto, že pozemky kolem domů jsou ve vlastnictví města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy