Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Boxer David Polák z Havířova se stal opět vicemistrem Evropy

  • Havířov,

Svěřenec trenéra Jaroslava Kubíčka David Polák získal další medaili. Tentokrát si z mistrovství Evropy, které se konalo v Černé hoře, přivezl stříbrnou. Uznání se mu dostalo i radnici.

17letý David Polák je opravdový boxerský talent, který na sobě pracuje od svých 11 let. Hodiny těžké dřiny opět přinesly ovoce. Za svou kariéru už potřetí získal stříbrnou medaili na mistrovství Evropy. Tu poslední vybojoval v Černé hoře. To se prozatím nepodařilo žádnému sportovci.

David Polák, boxer: “Hlavně to byla radost, protože v juniorech se tam dostat, je pro český box velký úspěch. Takže radost.”

Získal jsi stříbro, druhé místo. Jaký kousek byl ke zlatu?

David Polák, boxer: “Kdyby jsme měli ty sparingy a více jsme trénovali a nebyl ten covid, tak možná by byla zlatá. Můj cíl je, dostat se na olympiádu v roce 2024 do Francie do Paříže, to je můj cíl.”

Trenéra nezměníš?

David Polák, boxer: “Ne vůbec, protože díky němu jsem tam, kde jsem.”

A to je pravda. Jaroslav Kubíček se svým svěřencům maximálně věnuje a Davidovi obzvlášť.

Jaroslav Kubíček, trenér: “Tak já si myslím, jak přišel v jedenácti letech, tak je to obrovský pokrok, protože trénoval celou dobu. Účastnil se soutěží. Už ve dvanácti letech jsme ho poslali na ME. Viděli jsme v něm talent. V každé kategorii, ať to byla školní mládež, kadeti, tak vždy donesl medaili. Teď ji dovezl také a opět stříbrnou. Vždy se probojoval do finále. Já jsem to teď viděl v juniorech tu přípravu, jak říkal David, nebyla moc velká příprava. Tělocvičnu jsme měli v rekonstrukci, takže jsme cvičili venku, mnohdy za tmy. Chodili jsme běhat. Ty sparingy moc nebyly, to je pravda. Kdyby měl trochu tvrdší sparingy, tak by to bylo lepší. Více by se pouštěl do rvaček. Ale já si myslím, že to pojal úplně luxusně. Boxoval s mozkem, úplně s přehledem. Nedělal zbytečnosti, protože věděl, že nemá tolik natrénováno. Já jsem se díval na televizi, držel jsem mu palce a díval jsem se, jak prochází, jak krásně elegantně boxuje.”

Úspěchu si váží i radnice.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Já jim to přeji, držím jim palce oběma. Jak Davidovi, tak trenérovi, protože sleduji jeho kariéru od doby, co jsem na úřadě. Vím, že za tím je spousta práce, píle a snažení a také určitě talentu. Jsem ráda, že mu můžeme takto poděkovat. Vážíme si toho, že reprezentuje Havířov mezi nejlepšími boxery v Evropě.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy