Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konal 32. ročník vzpěračské soutěže TOP 12, o výhru bojovaly i ženy

  • Havířov,

Sportovní klub vzpírání Baník Havířov uspořádal již 32. ročník soutěže v nadhozu TOP 12. Sport je v Česku stále více oblíbený i mezi ženami, které mají na soutěži už své stabilní místo.

Prestižní vzpěračská soutěž v nadhozu TOP 12 je vždy vyvrcholením sezony. V letošním roce však ti úplně nejlepší závodníci jsou nyní na MS v Uzbekistánu. Kvalitních vzpěračů je však nejen v Česku hodně.

Dalibor Klimša, manažer SKV Baník Havířov: "Takže jsme udělali výběr současných nejlepších závodníků české ligy a slovenského závodníka, kterého jsme požádali, jestli by přijel na tu soutěž, jelikož přes ty hranice je to pořád problém i pro Poláky. Takže máme pět Čechů, jednoho Slováka a šest holek z Česka, které budou závodit. Mělo by to být vyrovnané, holky jsou nejlepší v republice. Největší favoritkou je tady Ruska Elizaveta, která je z Jekatěrinburgu a patří v Česku mezi top a studuje vysokou školu v Brně. Proto se ji tady podařilo umístit do této soutěže.”
Elizaveta Zelentsova, závodnice: “V Česku třikrát, čtyřikrát jsem vyhrála mistrovství ČR třikrát v družstvech a čtyřikrát v jednotlivcích. Na mistrovství Ruska jsem byla pátá. Tento rok to bylo o hodně lepší. Minulý rok jsme nemohli vůbec cvičit. Až na konci minulého roku jsme dostali výjimku, že vrcholovým sportovcům povolili cvičit, závodit. Tento rok už to bylo lepší, akorát musíme mít testy, očkování, roušky a tak. Tady jsem poprvé na té soutěži, doufám, že bude zábava a mám v plánu to vyhrát, narovinu.”

Závodnice nakonec poslala nad hlavu sto kilogramů a tím si opravdu zajistila první místo.

Michal Mička, závodník: “Očekávání žádné nemám, spíše jsem tady do počtu, protože už jsem takový mladší veterán Havířova a mám rád tyto tradiční závody. Rád se jich účastním, když mi to bylo nabídnuto. Nebude to odpočinkové, bude to na krev. Co se týká mne, tak bych chtěl zvednou nad hlavu 150 kilo, ale myslím si, že kluci jsou v lepší formě než já.”
Patrik Krywult, závodník: “Letos to moc nevyšlo, takže uvidíme příští rok, třeba to bude lepší. Já se chci připravit hlavně na ligu a ta bude v březnu, uvidíme."

Mezi muži kraloval Martin Štreichl z Horní Suché, který nadhodil 175 kg.

Martin Štreichl, závodník: “Jsem rád, jako to celé dopadlo ty závody. Čekal jsem větší konkurenci, myslel jsem, že budeme více bojovat s kluky a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo a jsem za to rád. Já jsem byl v říjnu na ME juniorů do 23 let, kde jsem skončil osmý.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy