Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Učitelkám ze školky v Havířově utekly dvě děti, aniž by si toho všimly

  • Havířov,

Z Mateřské školy v Petřvaldské ulici v Havířově se v úterý ztratily dvě malé děti. Odešly ze zahrady a zamířily si to do obchodu, kdy musely přejít i silnici. Radnice vnímá incident jako nepřípustný.

Každý rodič doufá, že když dá dítě do školky, bude pod dozorem a nemůže se nic stát. Bohužel právě z této Mateřské školy Petřvaldská v Havířově ze zahrady odešli dva tříletí chlapci, aniž by si toho někdo všiml. Došli až k nedalekému obchodu, kde si jich ujala majitelka.

Karin Valentová, majitelka obchodu: "Oni chtěli jít někde pryč, mně se to nezdálo, Tak říkám, počkáme na maminku. Nicméně žádná maminka se neobjevila. Ani po pěti minutách. Řekla jsem i holkám, že s nimi zajdu na policii. Že to je takové divné a šel i pán okolo s tím, že děti se už nacházely i v Albertu.”

Školku, která v té době již děti postrádala, nakonec kontaktovali strážníci. Radnice následně zjistila, že branky do školky bývají otevřené.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Všechno musí být uzamčeno, tam je velká vstupní brána, která byla nonstop pořád otevřená kvůli zásobování, stravování. Ta musí být ode dneška uzamčena. Bohužel, přidá jim to trochu práce, ale nedá se nic dělat. S rodiči jsme mluvili, omluvili jsme se jim, ale to nestačí. Musí se tomu zabránit.”

Přesto, že vedení mateřinky dostalo příkaz zabezpečit zahradu a uzavřít všechny vchody, školka to vyřešila po svém a umístila na zásobovací bránu ceduli: "Brána je odemčená, po odjezdu ji opět zavřete". To radnici naštvalo ještě více a z celého incidentu vyvodí patřičné důsledky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy