Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově opět řádí pytlák, v lese za Globusem usmrtil zdatného srnce

  • Havířov,

Havířovští myslivci opět bojují s pytlákem. Na stejném místě jako v loňském roce naši o víkendu ostatky mrtvého čtyřletého srnce. Případem se už zabývá policie, myslivci žádají pomoc i od veřejnosti.

Smutný pohled se naskytl v neděli ráno myslivcům z Havířova. V lese za obchodním domem Globus v Prostřední-Suché lovecký pes při obhlídce revíru našel ukryté ostatky zdatného srnce. Není to poprvé. V loňském roce téměř na stejném místě byla takto pytlákem odlovena dvě zvířata.

Daniel Varga, hospodář Mysliveckého sdružení Havířov: “Ohledně dalšího uloveného kusu, tento rok vlastně první, tak si myslím, že to asi nebude moc normální člověk, když zdevastuje takto chovný kus, ořeže končetiny. Zase, kdo ví, jestli ten kus už byl mrtvý a je to smutné. Minulý rok to byla srna dva dny před kladením, před porodem, také srnec chovný a teď nám začal zase pytlačit.”

Pokaždé se to stane v této lokalitě. Myslíte, že je to někdo místní?

Daniel Varga, hospodář, Mysliveckého sdružení Havířov: “Myslíme, že ano. Stopy šly do rodinných baráků. Šli jsme po stopě, policie byla přivolána na místo. Nafotila si stopy a uvidíme, jaký bude výsledek. Máme podezření, že to je někdo z této lokality. Tady ten člověk, co udělal s tím srncem, aby se mu nezalíbila ta střelba natolik, aby to třeba nepoužil na volně běhající psy, nebo na lidi v sebeobraně. Máme podezření, že pytlák má nějaký kabát, nebo rybářské pouzdro, nebo něco, kde schovává zbraň. Každopádně chodí s batohem. Když pytlačí, uřeže končetiny, které si dá do batohu.”

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná:
“Policie zahájila úkony v trestního přečinu pytláctví. Během následujících dnů prověří všechny získané poznatky, zajištěné stopy se budou analyzovat. V případě dopadení a usvědčení pachateli hrozí odnětí svobody na dvě léta.”

Pokud veřejnost uslyší u lesa, nebo v lese střelbu, může kontaktovat myslivecký spolek a také polici lince 158.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail