Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci v Havířově se zapojili do soutěže Staň se stavitelem

  • Havířov,

Celkem deset škol se zapojilo do soutěže Staň se stavitelem. Školáci měli za úkol vytvořit libovolné architektonické objekty. Velkou inspirací pro ně byl například kostel v Gutech.

Magistrát v loňském roce v rámci projektu Místního akčního plánu vytvořil pro školáky modelářskou soutěž Staň se stavitelem, do které se zapojila i Základní škola 1. Máje. Právě žáci z této školy získali za své nápady a realizaci mnoho cen.

Alex, žák ZŠ 1. Máje: “Spočívalo to v tom, abychom udělali nějakou historickou památku, která je spojena s Českem, nebo s dalšími zeměmi v okolí. A spočívalo to v tom, abychom byli kreativní s kartonem a abychom dokázali udělat co nejlepší napodobeninu. My jsme vytvořili skanzen a vytvářeli jsme ho proto, že skanzeny jsou často na Moravě, a protože žijeme v MSK, tak nám to přišlo ve skupině jako dobrý nápad pro výtvor.”
Jan, žák ZŠ 1. Máje: “My jsme vytvořili dřevěný kostel v Gutech, protože to je velká památka blízko Havířova.”

Co víš o tom kostele?

Jan, žák ZŠ 1. Máje: “Že ho zapálili čtyři puberťáci, potom na něj vybraly peníze, aby se mohl znovu postavit. Trvalo nám to asi tři dny a bylo to hodně těžké. To, že jsme vyhráli, bylo dobré, ale moc jsme to nečekali.”
Adéla, žákyně ZŠ 1. Máje: “My jsme tvořily rotundu a tvořily jsme ji proto, že se nám líbil ten nápad a když jsem byla ještě malá, tak jsem se tam byla podívat. Přišlo nám to s holkami jako dobrý nápad. Prvně jsme dělaly věžičky, protože to barvení nám zabralo hodně času, protože jsme musely dělat hodně vrstev, aby se zbarvilo to, co bylo pod tím.”

Proč jste si vybrali, že chcete dělat také kostel?

Marián, žák ZŠ 1. Máje: “Protože nás to zajímalo, je to strašně pěkný kostel.”

Co víš o tom kostele?

Marián, žák ZŠ 1. Máje: “Že ho v roce 2017 podpálili čtyři kluci a před rokem, že byl znovu postaven. Hrozné, nevím, kdo by to mohl udělat.”

Když jste to vytvořili, rodiče to určitě viděli. Co na to říkali?

Marián, žák ZŠ 1. Máje: “Že to máme překrásné.”

Celkově se do soutěže, která byla rozdělena do několika kategorií, přihlásilo deset škol. Děti z druhé a třetí třídy tvořily roboty, ty starší pak libovolné architektonické objekty.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail