Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov se chystá na začlenění dětí z Ukrajiny do škol, připravuje i volnočasové aktivity

  • Havířov,

V Havířově už je několik stovek dospělých a dětí, kteří opustili Ukrajinu kvůli válce. Jelikož je ve městě azylové zařízení, školy mají s výukou cizinců zkušenosti. Město se chystá aktivovat i volnočasová zařízení, či knihovnu.

V Moravskoslezském kraji přibývá stále více uprchlických rodin, které potřebují zejména ubytování. Kolik jich je v Havířově, se nedá přesně říci.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "Nicméně my víme, že těch rodin je tady více 250, protože existují určité statistiky a víme, že ty rodiny jsou rozmístěny různě po ubytovacích zařízeních ve městě. Kolegyně z odboru sociálních věcí už navázaly spolupráci s vedením těch daných subjektů.”
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Máme zatím dvě prioritní školy, které jsou zvyklé na práci s cizími národnostmi. Takže máme školu Na Nábřeží a máme školu Moravskou, které mají volné kapacity. Máme dalších patnáct škol, které mají také volné kapacity a můžeme umístit ty děti i tam."

Rodinám chce ulevit i středisko volného času.

Eva Kiedroňová, ředitelka SVČ Asterix: “Z těch aktivit, které jsme schopni okamžitě aktivovat, tak je to dopolední, odpolední hlídání, otevřené kluby. Nabídka, nebo zázemí těm rodinám, aby se mohly scházet a vyměňovat si zkušenosti a podávat si různé informace, kde co mohou vyřídit." 

Radnice se sejde i s dalšími poskytovateli volnočasových služeb, jako je například i knihovna a vytvoří leták v ukrajinském jazyce, který distribuuje mezi ubytovací zařízení tak, aby rodiny měly dostatek informací o nabídce pomoci.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail