Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí havířovští boxeři si dovezli z mistrovství ČR další medaile

  • Havířov,

Havířovští boxeři opět ukázali, že patří mezi ty nejlepší. Tentokrát si dovezli cenné kovy z mistrovství České republiky v kategorii kadetů. Pro některé to byly úplně první velké závody.

Boxeři pod vedením Jaroslava Kubíčka už dosáhli mnohých úspěchů. Nyní se měsíce tvrdé dřiny vyplatily i mladým sportovcům, kteří se zúčastnili mistrovství ČR kadetů. Denis Porubský získal zlato.

Denis Porubský, boxer: "V semifinále jsem vyhrál na body 3:0, dal jsem soupeře na body technicky. Ve finále jsem to ukončil v prvním kole KO. Jaké jsou tvé sny do budoucna? Jasně, že olympiáda. Teď bych se chtěl umístit na ME, protože jsem se nominoval už potřetí.”

Zatímco Denis má už se zápasy v ringu bohaté zkušenosti, pro jeho dva kamarády to byla premiéra.

Vojtěch Jány, boxer: “Teď jsem kadet, příští rok budu junior. Takže bych chtěl jet zase na MČR a tentokrát vyhrát první místo. To je můj život, by se dalo říct. Já to dělám už od malička. Já jsem chodil na judo, karate do Havířova, ale nikdy mne to nenaplňovalo úplně.”
Samuel Mirga, boxer: “Měl jsem více boxovat, měl jsem trému. Byla to moje premiéra a boxoval jsem s Ukrajincem a bylo to dobré.”

Náměstkyně primátora přišla sportovcům blahopřát přímo na jejich trénink.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Mají pořád úspěchy. Je to tím trenérem a je to obdivuhodné, protože oni jsou v takovém pubertálním věku a někdy by se jim ani nechtělo trénovat, ale jdou za tím trenérem, protože to je pro ně osobnost a mají výsledky a to je fajn, protože co se týče zápasů, nebo nominací na ME, MS, tak vždy přivezou medaili a to je moc pěkné.”
Jaroslav Kubíček, trenér: Je to super, ale jsou to nováčci, takže se musíme na to dívat, že ty úspěchy postupem času přijdou. A ti zkušení boxeři Denis Porubský, David Polák a další jsou už samozřejmě někde jinde a tam se očekává, že donesou zlaté medaile. Už jsou trojnásobní mistři republiky. Denis Porubský, David Polák trojnásobný vicemistr Evropy, dokonce trojnásobný mistr republiky a několikanásobný vítěz mezinárodních turnajů. Takže postupem času, když nám ty děti přijdou do tělocvičny, tak já myslím, že správný trenér půl roku, rok a jsou v ringu a očekáváme další medaile.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail