Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konalo mistrovství ČR v taekwondu, domácím závodníkům se dařilo

  • Havířov,

Ve sportovní hale Slavii se o víkendu konal sedmý ročník havířovského poháru a mistrovství ČR v taekwondu, které organizovalo středisko volného času Don Bosko.

Havířov se stal po covidové pauze pořadatelem mistrovství ČR v taekwondu. Na halu Slavii přijelo na 130 sportovců z deseti klubů.

Jindřich Honěk, ředitel CSVČ Don Bosko Havířov: “Taekwondo Don Bosko Havířov je v podstatě jediný havířovský oddíl, který je registrovaný v Českém svazu Taekwondo. Závodíme po celé republice, po celé Evropě jezdíme s dětmi a jsme rádi, že letos jsme mohli do našeho oddílu i tři ukrajinské děti, které utekly před válkou.”

Taekwondo není jen bojové umění. Jde o filosofii celkové rovnováhy těla. 

Pavel Bošanský, trenér Don Bosko Havířov: “Vyzdvihl bych tady účastníky MS, kteří budou závodit na našich závodech a jdou příkladem pro naše nejmenší děti. Taekwondo je bojové umění z Koreje a připravuje člověka jak po fyzické, tak duševní stránce a ten jedinec se stává cílevědomějším a sebevědomějším. Dnes tady vidíme závody v kategorii poomsae, jak jednotlivce, tak dvojice a týmy. Tato soutěž bude doplněná o silové přerážení, kde uvidíme postupně přerážení jedné, dvou i tří desek.”

Velkým vzorem pro děti je bezpochyby Martin Horák, který se taekwondu věnuje již od roku 2005.

Martin Horák, závodník: “Nedávno se mi poštěstilo zúčastnit se v listopadu ME a zároveň teď jsem si splnil největší sen. V dubnu minulý měsíc tak jsem se zúčastnil i MS, což byl pro mne obrovský sen. Hodně se mi to vzdalovalo, byl to můj sen už od té doby, co jsem v reprezentaci. Bylo to něco neskutečného vidět tam závodníky z celého světa.”
anketa, závodníci: "Taekwondo dělám už deset let. Co mne na tom baví? Je to super sport kolektivní. Člověk se hodně naučí sebeobranu, naučí se pracovat se svým tělem. Je to super, já jsem spokojený. A dnešní turnaj? Je to MČR po pár letech, po třech letech tady u nás v Havířově. My jsme domácí a jsem strašně rád, že je to v Havířově a doufám, že si to všichni užijeme a bude to super.”
anketa, závodníci: "Šance je myslím i velká, protože jsme tam dvě, tak to možná zvládnu a možná budu i první. Trénujeme dvakrát týdně, trénuje nás Pavel Bošanský, jsem spokojená s tréninky. “

Havířovským sportovcům se dařilo a získali hned několik medailí. Za týmy si v celkovém pořadí klub vybojoval v Národní taekwondo lize 2. místo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy