Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V havířovské nemocnici postaví radnice velké parkoviště pro více než 200 aut

  • Havířov,

Zaparkovat v areálu havířovské nemocnice je dlouhodobý problém. Míst je málo pro zaměstnance i pacienty. Kraj se nyní dohodl s městem o převodu části pozemku, kde radnice postaví zcela nové parkoviště.

V nemocnici v Havířově je několik ploch, kde mohou zaměstnanci a pacienti zaparkovat. Zejména v době covidu, kdy se hodně očkovalo a testovalo, se ale naplno ukázalo, jak je parkovacích stání zoufalé málo. Do řešení problému se zapojilo i město.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “Na posledním zasedání Zastupitelstva MSK nám kraj po dohodě bezúplatně převedl pozemky, které jsou v areálu nemocnice u ulice Astronautů, kde bychom po dohodě s vedením nemocnice rádi postavili další parkovací plochu. Mělo by tam být zhruba 220 parkovacích míst.”
Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: “Poděkujeme městu, protože vyhovělo našemu návrhu, ta směna pozemku s krajem taktéž velmi rychlá. Náš MSK tuto chronickou bolest všech českých nemocnic se rozhodl takto řešit a my jsme za to velmi vděční. Vznikne tím v podstatě nové parkoviště naproti haly Slavie, které bude i v určitých hodinách určeno i pro naše zaměstnance, kteří mají dnes problém parkovat v areálu nemocnice, kde nám parkují pacienti všude možně i tam, kde se nesmí a velmi těžko se to organizuje, omezuje. Tím se vytvoří opravdu dispozice jak pro pacienty, tak pro zaměstnance.”

Parkoviště bude sloužit i veřejnosti.

anketa: “To už mělo být dávno. Já to řeším tak, že čekám a popojíždím. Pokud není místo, jak to chcete řešit.”
anketa: “Určitě to bude dobré, asi to pomůže situaci.”
anketa: “Málo parkovacích míst je všude, že jo. Tady je to ještě jde, v Ostravě je to ještě horší."

Město by po zpracování projektu chtělo začít s výstavbou parkoviště co nejdříve.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail