Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Barevná květinová louka v areálu havířovské nemocnice budí nadšení, lidé se mohou zapojit do fotosoutěže

  • Havířov,

Velké nadšení vyvolala květinová louka, kterou nechala v areálu vysadit havířovská nemocnice. A proto, že si ji lidé hojně fotí, nemocnice se rozhodla vyhlásit i fotosoutěž. Veřejnost prosí, aby květiny netrhala.

Takto krásně barevně vypadá květinová louka, kterou nechala vysít havířovská nemocnice před hlavním vstupem. Lidé, kteří si rovněž mohou posedět či odpočinout na nových lavičkách, se nemohou vynadívat.

anketa: “Je to nádherná, proto jsme si tady sedli s manželem a kocháme se. Už jsem si to i vyfotila a i to sezení, nádhera.”
anketa: “Nádhera, člověk si to vychutná z celého srdce.”
anketa: “Je to docela dobrý. Škoda, že se nedají trhat, a to posezení je také dobrý. Už to tu dlouho chybělo. Neměla jsem si kde sednout.”
Petr Baránek, provozně-technický náměstek nemocnice Havířov: "Příprava této louky není jen tak. Je potřeba tu půdu připravit, přeorat, zbavit trávy, zasít, zaválcovat a hlavně hlídat ze začátku, kdy mladé rostlinky mají křehké období a nesmí zaschnout. Proto jsme také vydatně zavlažovali.”

Nemocnice apeluje, aby lidé květiny netrhali.

Petr Baránek, provozně-technický náměstek Nemocnice Havířov: "Má to obrovský úspěch, lidé se s tím hodně fotí, sedají si na vybudovaná posezení a někteří mají tendenci si natrhat. Například včera jsme museli vykázat paní, která měla velkou náruč natrhanou a stála uprostřed pozemku. Takže jsme ji po dobrém poprosili, ať už takové věci nedělá.”

Jelikož se stala květinová louka velkou atrakcí, nemocnice se rozhodla vyhlásit fotosoutěž

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: "Bude to jak pro amatérské fotografy, tak pro profesionální fotografy. Máme tři kategorie a to je rodina, láska, příroda. Konec bude na konci října, kdy chceme vyhodnotit ty nejlepší fotky. Podmínky budou na sociálních sítích, na našem facebooku a nemocničním instagramu. Jediné o co žádáme, aby lidé nevstupovali na louku doprostřed ti, kteří ty fotky budou pořizovat, protože se to nabízí, louka je krásná, ale my prosíme, aby ji zachovali pro všechny."

Nemocnice v příštím roce chystá velkou revitalizaci další části zahrady, kde vzniknou altánky a nové posezení.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail