Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Středisko Don Bosko v Havířově připravilo pro ukrajinské děti tábor plný zážitků

  • Havířov,

Dva týdny plné zábavy a dobrodružství se rozhodlo připravit Středisko volného času Don Bosko v Havířově pro ukrajinské děti v rámci příměstského táboru. Společně jezdili i mimo základu na výlety, aby měly děti co nejvíce zážitků.

Společnou oslavou 5. narozenin malého Maxima ukončilo Středisko volného času Don Bosko 14denní příměstský tábor, který byl určen pro ukrajinské děti.

Jindřich Honěk, ředitel CSVČ Don Bosko Havířov: “Ten záměr byl takový, že jsme chtěli čistě pro ukrajinské děti tábor, protože si myslíme, že hodně potřebují pomoct, hodně potřebují zažít nějaké pozitivní věci. Máme tady děti právě z Mariopolu, z Chersonu, z Kyjeva, Mykolajevka, kde se bombarduje. Takže chceme, aby u nás zažily něco pěkného."

Po celou dobu se dětem věnovala jedna ukrajinská maminka, které Don Bosko zajistilo ve středisku ubytování. Nicméně všichni se snažili mluvit co nejvíce česky.

anketa: "My jsme si hráli, jezdili jsme do jiných měst. Jak do Ostravy, do Opavy a do Bohumína. V Bohumíně jsme byli na hřišti, hráli jsme si. A v Opavě jsme byli v ZOO. Tábor se mi líbí velmi.”

anketa: "My jsme byli na táboře na trampolínách, v muzeu."

Celkově do středisek chodí až 100 ukrajinských dětí. Mnohé z nich budou navštěvovat i další příměstské tábory s českými dětmi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy