Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z havířovského domova se rozloučili s létem a dostali dárek

  • Havířov,

V domově seniorů se rozloučili s létem. Na zahradní party nechyběla hudba, dobré jídlo a senioři dostali také dárek. A to od maminek s dětmi, které klienty pravidelně navštěvují v rámci dobrovolnického projektu Adráček.

V areálu zahrady domova Helios bylo opět veselo. Senioři se společně loučili s létem.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Jsou zde klienti i z druhého střediska Luna na Šumbarku. Oblíbenost této akce je masivní, a to z jednoho prostého důvodu. Jídlo, pití, hudba. Všechno tady bude, všechno tady proběhne a navíc nám dneska přeje počasí, kdy je to opravdu loučení s létem a vůbec to nevypadá na to loučení, ale spíše na vrcholný průběh léta.”

Na zahradě nechyběly ani maminky s dětmi, které v rámci projektu Adráček pravidelně seniory navštěvují. Tentokrát nepřišly s prázdnou a klientům donesly dárek.

Alena Bystroňová, dobrovolnice projektu ADRÁČEK: "Vzniklo to vlastně, když jsme tady byly na Adráčku, takhle jsme si tady hrály a některé z babičky, když viděly, jak se houpou děti, tak se chtěly také pohoupat. Ale tím, že už jsou staré a mají problémy se hýbat, tak byl docela problém je na ty houpačky dostat. Tak nás s holkama napadlo, že seženeme houpačku, že mezi sebou vysbíráme peníze. Napsala jsem email výrobci houpaček, jestli by nám neudělal cenu a výrobce houpaček Rojaplast rozhodl, že nám dá ještě lepší houpačku, než jsme původně vybraly a ještě nám ji dá zdarma.”
Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: “O tom, že tady do domova seniorů docházejí maminky s dětmi, o tom vím, ale nenapadlo mne, že budou mít tak skvělý nápad a že budou chtít doplnit vybavení domova seniorů, myslím zahradu a že se postarají o nákup nové houpačky, nebo o doručení nové houpačky. Nejen, že si cením Adry, ale cením si i toho výrobce, protože ten dar, když dali zdarma, tak asi věděli, že je to pro dobrou věc. Adra dělá, co může, kde může a já jsem s nimi hodně spokojená a mám je hodně ráda.”
anketa: “Je skvělá, jak se dobře houpe na ní. Houpy hou. Já se tam dívám na tu malou holčičku, jak se houpe.”

Senioři se na zahradní party bavili do pozdního odpoledne. Pokud bude krásné babí léto, určitě budou trávit volné chvíle i na nové houpačce.

Nahlásit chybu


K tématu