Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Žena v Havířově spala v kontejneru na papír, zemřela slisovaná v popelářském voze

  • Havířov,

Tragicky skončilo pro ženu přespávání v kontejneru na papír. Když do dvorové části v centru Havířova přijeli popeláři, nestačila se včas vzbudit a po vysypání do vozu zemřela po stlačení lisem.

Popeláři přijeli do dvorku ulice ČSA v pondělí o půl sedmé ráno. U každého kontejneru otevřeli víko, zběžně se podívali dovnitř a začali obsah vysypávat do vozidla. 

Popelář: "Jako vždycky jsem to otevřel, nikoho jsem tam neviděl, tak jsme to začali vysypávat. Asi byl dole pod papíry."

V momentu, kdy se obsah kontejneru začal vysypávat, ozvaly se zevnitř vozu výkřiky. Popeláři okamžitě zastavili stroj a začali zjišťovat, co se stalo.

Uvnitř viděli hlavu člověka, který úpěl bolestí. Až do bližšího ohledání po vytažení z vozu přitom byli všichni přesvědčení o tom, že jde o muže. Vidět byla pouze hlava. 

Popeláři okamžitě volali záchranku, hasiče a policii. Uvězněná žena s nimi ještě několik minut komunikovala, ale rychle slábla. Popeláři však nemohli lis uvolnit. Neměli jistotu, kterým směrem se pohne a zda dotyčné neublíží ještě více. 

Popelář: "My s tím teď nemůžeme vůbec hýbat. To musí hasiči. Ten lis by se mohl rozjet a pokračovat v drcení."

Ještě před příjezdem hasičů a záchranky žena přestala reagovat a po chvíli už lékařka mohla pouze konstatovat úmrtí.

Na místo byl proto volán policejní technik a koroner. Až po jejich prvotní práci bude možné tělo z vozu vyprostit. Přivolán byl také státní zástupce. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: "Havířovští policisté se zabývají ranním nálezem těla v popelářském voze, respektive při činnosti obsluhy vozu. Jedná se o mladou ženu, u které byla konstatována smrt. Policisté pokračují v identifikačních úkonech a zabývají se okolnostmi celé události."

Tělo zemřelé bylo vyproštěno chvíli před 8. hodinou a později odvezeno pohřební službou. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy